Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hollywood'da Anime uyarlamaları

+8
Hikaru-Chan
orochimaru1
4sprz
-DeidarA-
Sasuke Uchiha
sasusakusai
kakarotto
tarasbulba
12 posters
YazarMesaj
tarasbulba

tarasbulba

Erkek Mesaj Sayısı : 65
Geldiği mekan : lüleburgaz
Meslek : gıda müh.
Hobileri : belli bir hobim yok

Hollywood'da Anime uyarlamaları Empty
MesajKonu: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 4:19 pm

Senaryo sıkıntısı çeken Hollywood son yıllarda elini çizgi roman özellikle anime-mangalara el attı. Gerçi şu ana kadar yapım olarak bir veya iki film yapılmış olsa ile gelecek yıllarda bir çok anime-mangala yapımının Hollywood filimlerine konu olacağı muhakkak. İşte filmi yapılması düşünülen anime ve mangalar:

1-Ghost in the Shell: Amerikalıların ünlü yönetmeni Steven Spielbergün dikkatini çeken anime yönetmeninde ortağı olduğu Dreamworks tarafından yapılması kesin gözüyle bakılıyor. Ancak yönetmen koltuğuna Steven Spielbergün geçeceği kesin değil.

2-Akira: Leanardo Di Caprio bu ünlü animeyi Hollywooda taşıyor yapımcı olarak. Henüz tam kesinleşmiş bir şey yok ama Ruairi Robinson yöneteceği filmde Leonardo Kaneda, Joseph Gordon-Levitt ise Tetsuo rolünde karşımıza çıkacaklarmış.

3-Battle Angel Alita: James Cameron’ın yapımını yıllardır plandığı filmin 2009′da gösterime gireceği konuşuluyor.

4-Avatar last airbender: Herne kadar avatar gerçek anlamda anime olmasada ona kısaca Amerikan animesi de diyebiliriz. 2009′da gösterimi planlanan filmin yönetmeni ise M. Night Shyamalan olacak.

5-Gatchaman: 2009 da gösterime gireceği söyleniyor.

6-Dragonball: 2009 da gösterime kesin gireceği düşünülüyor. Yönetmenlik koltuğuında James Wong var. Goku karakterini Justin Chatwin canlandırırken ötü adam Piccolo’yu; Buffy ve Smallville gibi dizilerde rol alan James Marsters canlandıracak.

7-Monster: 2009 da gösterime gireceği düşünlen diğer bir anime filmi yapımı.

8-Robotech:

9-Death Note

Peki bunların dışında siz hangi animenin film olmasını isterdiniz.
kakarotto

kakarotto

Erkek Mesaj Sayısı : 228
Geldiği mekan : Planet Vegeta
Meslek : Saiyajin Warrior
Hobileri : Savaşmak

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 4:29 pm

Özellikle dragon ball'ı bekliyorum. Trailer'ı yayınlanmıştı geçenlerde. Çok güzel bir film olacak gibi ...
http://dragonballfantr.yetkinforum.com/portal.htm
sasusakusai

sasusakusai

Kadın Mesaj Sayısı : 1078
Geldiği mekan : Jashin-samanın yanı akatsuki yöresi
Meslek : hidanı gözetlemek
Hobileri : anime-kof-resim-nawuto ^^

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 8:56 pm

akirayı biliyordum da diyerlerini bilmiyordum
dragonball nasıl olabilir ki o kadar bölüme ne sığdıracaklar
trailerını buraya atabilir misisnz acaba?
Sasuke Uchiha

Sasuke Uchiha

Erkek Mesaj Sayısı : 487
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : öğrencilik sayılırmı XD
Hobileri : anime,manga,müzik,resim vb.

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 9:05 pm

hepsini bi filme toplamak mümkün.
öle olmasada genel olarak farklı hikayeler uyduruluyor öyle durumlarda
http://www.sonicfan.forumotion.com
-DeidarA-
Moderatör
Moderatör
-DeidarA-

Erkek Mesaj Sayısı : 414
Geldiği mekan : Akatsuki..
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime izlemek,Pc,Müzik,Oyun ...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 10:02 pm

Battle Angel Alita ile Gatchaman haricinde digerlerini duymuştum,bence akira dn ve dragonball haricindekiler pek izlenmeye deger yapılmayacak ama umarım hepsi güzel olurda ellerine yüzlerine bulaştırıp toptan animeyi berbat etmezler
4sprz

4sprz

Erkek Mesaj Sayısı : 226
Geldiği mekan : eskisehir
Meslek : ogrenci
Hobileri : anime izlemek , içki içmek :)

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 11:17 pm

Ben dragon ball'danda ççok fazla birşey beklemiyorum açıkçası..Eğer ki Bütçe yeterli ve iyi teknolojiler kullanılırsa belki o zaman güzel bir film çıkabilir.
Ben Fate/stay Night Animesinin filminin çekilmesini isterdim.
orochimaru1

Erkek Mesaj Sayısı : 1310
Geldiği mekan : ....
Meslek : ...
Hobileri : ...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 11:50 pm

basiliskin filmide yokmuydu yahu..? shinobi diye... aynı hikaye, aynı karakterler...
4sprz

4sprz

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 1:28 am

orochimaru1 demiş ki:
basiliskin filmide yokmuydu yahu..? shinobi diye... aynı hikaye, aynı karakterler...
evet basiliksin bir filmi olması lazım bende öyle hatırlıyorum ancak Konusu aynı değildi sanki..Biraz aşk filmi tadındaydı yanlış hatırlamıyorsam
orochimaru1

Erkek Mesaj Sayısı : 1310
Geldiği mekan : ....
Meslek : ...
Hobileri : ...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 1:44 am

konusu gene aynıydı sanırım. iki klanın savaşı nedeniyle bir araya gelemeyen gençlik. klasik yani :D iki sülale anlaşamaz gençler evlenemez :D onun gibi birşey... karakter isimleri, herşeyin ismi aynı ama klanlardaki bazı seçilmiş karakterler farklı yeteneklere sahip...
tarasbulba

tarasbulba

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 4:40 am

Benim en umutlu olduğum yapım ghost in the shelldir. Neden derseniz arkasında Steven Spielberg ve Dreamworks gibi2 dev var. Şimdiye kadar Steven Spielbergün hangi filmi kötü çıktı. Ayrıca Ghost in the shell anime dünyasıın duayen yapımlarından birisidir. Ayrıca Battle Angel Alitada James Cameron ve Avatarda M. Night Shyamalan gibi en az Steven Spielberg gibi iki sağlam yönetmen olacak. Unutmayınki bir filmin kalitesi yüzde elli yönetmenin ne yapacağı ile ilgilidir. Dragonballa gelince tabiki tüm seriyi bir filme toplamayacaklar. Dragonball Z nin filmi çekilecek. Daha doğrusu Goku ile Picollonun mücadelesi filme çekilecek. Ayrıca duyumlara görede Dragonball öyle dandik bütçeli bir film olmayacakmış. 100 milyon dolar bütçeli bir film olacağı söyleniyor. Basiliskin filmi var dediler evet doğru ama japon sinamasın çektiği bir film ve bana göre çok dandik. Ayrıca filmde animedeki karakterlein sadece üçte birini görebiliyorsunuz.
Hikaru-Chan

Hikaru-Chan

Kadın Mesaj Sayısı : 26
Geldiği mekan : uzay
Meslek : kimya
Hobileri : the gazette

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 12:50 pm

death note un live action ını bir türlü izleyemedim gitti intihar

ve vampire knight ın live action ının çekilmesini çok isterdim **
tarasbulba

tarasbulba

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 1:28 pm

Ben death note nin filmini izledim hatta ''L'' in filminide izledim ama traş. Japonlar zati iyi film yapamıyorlar.
4sprz

4sprz

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 7:29 pm

Live actionları sevmiyorum..Ben ister istemez o animede yaratılan karaktere tıpa tıp uysun istiyorum ( saç renginden tutunda saçın tarzına kadar ) Eh bu da pek mümkün olmadığı için pek tat vermiyor..
Ayrıca çizgi alemininde farklı bir tatı tuzu var.
sasusakusai

sasusakusai

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 8:11 pm

çizgi apayrı tabi
m.shalamn ve spielberg çok baba 2 yönetmen
ama ghost in the shell ne kadar harika bir hikayeye sahip olsada çok sıkıcı ve durgun bir anlatımı var spielberg değiştirir umarım!!
evet japonlar film yapamıyor
silent

silent

Kadın Mesaj Sayısı : 153
Geldiği mekan : mars
Meslek : part time shinigami,full time hayalperest
Hobileri : yaoi fanı olmak,bishounenlerden harem kurmak

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 8:16 pm

death note'un live action filmi bööğğk aman tanrım hatırlamak bile istemiyorum ne iğrençti öyle canım ciğerim L'den bile soğuyacaktım valla Evil or Very Mad film olarak full metal alchemist olabilirdi ama hollywood'un animenin derinliği tam anlamıyla sağlayabileceğinden emin değilim yani duygu katcam şunu bunu katcam diye berbat ediyorlar filmi
Namikaze Minato

Namikaze Minato

Erkek Mesaj Sayısı : 1489
Geldiği mekan : Demonic World
Meslek : Dark Slayer
Hobileri : Futbol , anime , manga

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 9:11 pm

Bi ara bi dergide okumuştum Capcom'un oyunlarıdan birini sinema filmi yapacağını, Devil may cry olabilir (Niye buraya yazıyorum capcomun oyununu ? Çünkü animesi de var bi filmi eksik kaldı zaten manga bile yaptı adamlar ^^)
Ryuk

Ryuk

Erkek Mesaj Sayısı : 2076
Geldiği mekan : Mersin/Türkiye
Hobileri : anime/manga,spor,pc...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 10:23 pm

Death Note'un live action'ını iki nedenden seyretmedim:
-Japonların yapmış olması
-Yapılan aşırı derecede kötü eleştiriler
Ama inanıyorum ki Hollywood'dan büyük bi şaheser çıkar ortaya...

Açıkçası Gantz'ın yapılmasını isterdim cinsellik&aşırı kan içerik olduğu için yeni nesil(yani bizler) tarafından sevilir diye umuyorum...
http://akatsukifantr.asianfreeforum.com
tarasbulba

tarasbulba

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 5:10 am

Bazı arkadaşlar animenin filme uyarlanmasının daha kötü olacağını söylüyor. Hollywood anime-manga işine daha yeni el attı. Şu ana kadar yakın zamanda çekilmiş en öenmli örnek Speed Racerdır. Ben seyrettim ve çok beğendim. Hollywood bu işi batırrı demek için çok erken. Hakkını verelim ki Hollywood dünya sinema sektörünün bir numarası. Bnece Hollywood bu işi kıvırır.
Cartoonist

Cartoonist

Kadın Mesaj Sayısı : 152
Geldiği mekan : Ichiraku Ramen Bar ^^
Hobileri : Çizim, Sinema, Kitap ...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 12:46 pm

yaa bide yıllardır bi Tekken söylentisi var ... ne iş ???
derken imdb ye baktım ... oyuncular bile seçilmiş affraid bu oyunun büyük bir fanıyım ama bu tarz oyunların filmlerini hiçç sevmiyorum Evil or Very Mad dandik bi senaryo yazıyolar karizmatik birkaç tip buluyolar tamam kızdıvala
bu kadar sayıp sövdüm umarım utandırır beni bu film Hollywood'da Anime uyarlamaları 74142

http://www.imdb.com/title/tt0411951/
kakarotto

kakarotto

Erkek Mesaj Sayısı : 228
Geldiği mekan : Planet Vegeta
Meslek : Saiyajin Warrior
Hobileri : Savaşmak

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 2:52 pm

sasusakusai demiş ki:
akirayı biliyordum da diyerlerini bilmiyordum
dragonball nasıl olabilir ki o kadar bölüme ne sığdıracaklar
trailerını buraya atabilir misisnz acaba?

Tüm seriyi değil sadece bir sagayı konu alıyorlar ...
İşte dragon ball filminin trailer'ı

ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz

http://dragonballfantr.yetkin-forum.com/genel-f6/ylk-dragonball-fragmany-ve-devam-soylentileri-t252.htm

En son kakarotto tarafından C.tesi Kas. 08, 2008 3:08 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://dragonballfantr.yetkinforum.com/portal.htm
Ryuk

Ryuk

Erkek Mesaj Sayısı : 2076
Geldiği mekan : Mersin/Türkiye
Hobileri : anime/manga,spor,pc...

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 2:58 pm

Death Note aslında ayrıca büyüklere de hitap eder diye düşünüyorum ölümler felan aşk meşk karuşuk bişe çıkar ortaya XD bi tek ryuk bozar ortalığı..!
http://akatsukifantr.asianfreeforum.com
sasusakusai

sasusakusai

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 8:05 pm

Cartoonist demiş ki:
yaa bide yıllardır bi Tekken söylentisi var ... ne iş ???
derken imdb ye baktım ... oyuncular bile seçilmiş affraid bu oyunun büyük bir fanıyım ama bu tarz oyunların filmlerini hiçç sevmiyorum Evil or Very Mad dandik bi senaryo yazıyolar karizmatik birkaç tip buluyolar tamam kızdıvala
bu kadar sayıp sövdüm umarım utandırır beni bu film Hollywood'da Anime uyarlamaları 74142

http://www.imdb.com/title/tt0411951/
king of fighters ı bilir misin??
karakterleri kendini aşmıştır hikayesi de mükemmeldir
onun da filmi çıkacakmış
off efsane söncek..... Crying or Very sad animesi çıksa bleach falan dinlemezdi bence
tarasbulba

tarasbulba

MesajKonu: Geri: Hollywood'da Anime uyarlamaları   Hollywood'da Anime uyarlamaları Icon_minitimePaz Kas. 09, 2008 3:31 am

İşte size taze bir bilgi daha Leanorda Di Caprionun sahip olduğu Appian Way prodüksiyon şirketi ve Warner Bros Ninja Scrollun adaptasyon
haklarını satın aldı. Biliyorsunuz ki Ninja Scroll ninja-anime türünün
bir numarası olarak bilinir. Daha öncedende iki şirket Akirayı filme
uyarlamak için adaptasyon haklarını satın almıştı.
Bu Leonardo Di Caprio anlaşılan Anime hayranı birisi. Bu arada Detroit Metal City içinde Hollywoodlu şirketler görüşmelere başlamışlar. 20th Century Fox Hollywood yapım şirketide Cowboy Bebop animesinin filme uyarlamak için harekete geçti. Tabi sadece Hollywood anime-manga işine el atmış değil. Japon anime-manga yapım şirketleride Amerikalıların ünlü Marvel kahramnalarına el atmışlar. Ünlü anime prodüksiyon şirketi Madhouse marvel kahramnlarını anime dünyasını getirmek için çalışmalara başlamışlar. Hatta ilk serinin Ironman ile ilgili olacağı söyleniyor. Konuyu dahada açarsam, ünlü çizgi roman yayınevi Marvel Entertaintment ve ünlü Japon anime prodüksiyon şirketi Madhouse Marvel kahramnalarının işleneceği bir seri anime dizisine girişiyorlar. 4kısımdan oluşan şeride her kısım 12 bölüm ve 30ar dakikadan oluşacak. İlk kısmı dediğim gibi Ironman olucakmış. dİĞER KISIMLARDAN BİRİNNİDE wOLVERİNE OLACAĞI SÖYLENİYOR. 2010 yılında TV de gösterime başlanacağı bildrilmiş.

Hollywood'da Anime uyarlamaları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» romantik anime
» Anime Tavsiyesi/2/
» Maxi tv'de anime