Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Fullmetal Alchemist

+14
Miharu
denizukanu
silent
CyradisS
***SasukeFan***
Rotea
uchiha kaede
TeMaRi
merube erifu
RaSeNGaN
Scudrox
Pein
Manga-ka
Calintz
18 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Calintz

Calintz

Erkek Mesaj Sayısı : 418
Geldiği mekan : Twilight Town
Meslek : Yok nan iş
Hobileri : Fobilerim var amma onlar olmaz heralde

Fullmetal Alchemist Empty
MesajKonu: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 12:50 am

Fullmetal Alchemist Fullmetal_alchemist

Geçen yıl deli gibi izlediğim,çok orjinal bir konuya sahip anime.4 Ekim 2003-2 Ekim 2004 tarihlerinde 51 bölüm olarak televizyonlarda gösterilmiş ve 23 Temmuz 2005'de devam filmi olan ''Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shambala'' sinemalarda yerini almıştır..İki yıl art arda tüm zamanların en iyi animesi olarak seçilmiştir.

20. yüzyılın başında oldukça ağırlıklı olarak kullanılan simya bilimi günümüzdeki simya'dan farklı..Şöyle ki,kırık bir radyoyu simya kullanarak tamir etmek mümkün yada bir cismi başka bir cisme çevirmek mümkün..Tek gereken şey bis dönüşüm dairesi çizilerek radyonun kırık tüm parçalarını dairenin üstüne koymak ve tabi birde bunu yapabilmek için alşimist gerekli..Simya'da bazı yasalar var,eşit takas(touka kouka),tabu gibi.Simya yaparken istenilen bir şeyi elde edebilmek için ona eş değer birşey sunulması gerekiyor buna eşit takas kanunu deniyor.Tabu ise simyada yasak olan şeylerdir,mesela insan dönüşümü yani bir insan yaratmak tabudur...

Küçük yaşta,babaları evden giden Edward ve Alphonse Elric kardeşler anneleriyle birlikte yaşamaya devam eder.Ancak zalim kader bu iki yavrudan annelerini de almaktan çekinmez.Anneleri de ölünce kendilerini boşlukta hisseden iki kardeş önce kendilerine simya'yı öğretmesi için bir sensei bulurlar ve bundan bir müddet sonra annelerini diriltmeyi kafaya koyarlar.Bir insan vücudunu oluşturabilmek için gerekli malzemeleri(5 litre su,1 kg tuz,2 kg karbon......) hazırlayıp insan dönüşümüne başlarlar ancak başarısızlıkla sonuçlanır.Bu yasak dönüşüm sonucu Edward sol bacağını,Alphonse ise tüm bedenini kaybeder ve Edward kardeşinin ruhunu kurtarıp bir zırha mühürleyebilmek için sağ kolunu feda eder...Bir müddet sonra Edward, kopan kolu ve bacağı yerine automail taktırır.Bu automail denen şey ise metalden yapılma protez gibi birşey.Eşit takas kanunu hiçe sayan ve bir insan bedenini dahi kolaylıkla elde edebilmek için kullanılan felsefe taşından haberdar olan Edward, kardeşininin bedenini geri alabilmek için bu taşı aramak üzere devlet alşimisti olma yolunda ilerler...

Anime de birçok konuya değiniliyor,kan seviyesi normal tutulmuş.Bazı sahnelerde bunu yapan insan olamaz diyebilirsinis,haklısınız da..Mesela çimera olayı,iki canlıyı birleştirme yöntemi yani.Bunu kendi kızına yapan psikopatlar bile mevcut..Edwar'dın çığlıkları naruto'yu aratmıyor,hele Alphonse'un ''niiiisa niiisa'' demesi beni bitiriyor,çok tatlı bir ses tonu var ve bildiğim kadarıyla Alphonse'u bir kadın seslendiriyor...

Uzun lafın kısası bu animeyi herkese tavsiye ediyorum,çünkü gerçekten çok güzel..deneyin yahuuu Razz
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Erkek Mesaj Sayısı : 3081
Geldiği mekan : Türkiye/Eskişehir
Meslek : Mangaka
Hobileri : manga,anime,manga çizmek,müzik dinlemek vs.vs.

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 3:13 pm

güzel bi anime bi türlü devam edemedim şuna hele bir netim sınırsız olsun bitiricem inş ^^
http://www.narutofantr.web.tr.tc
Pein

Pein

Erkek Mesaj Sayısı : 953
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime Manga Tiyatro Edebiyat Sinema Ortadünya Cnbc-e Çizgi Roman

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 10:31 pm

Edward Edward Edward diyorum muhteşem bir anime bayağı simyayla kafayı bozmuştum izlediğim zamanlar Mustang'de süperdir Ateş simyacısı abimiz ve tabiki Armstrong zuhaha
Scudrox

Scudrox

Erkek Mesaj Sayısı : 181
Geldiği mekan : Istanbul
Hobileri : Kocaeli Üniversitesi

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 11:16 pm

Yaa finallerim bugün bitti ve ben bu başlığı bugün açmayı düşünüyodum ama geç kalmışım. Nese yaklaşık 2 hafta önce bitirdiğim bir anime ve inanılmaz duygusal. Ben Nina olayında koptum resmen. Animede Brothers şarkısı öle yerlerde giriyorki insan kendini ağlamamak için zor tutuyor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. affraid Ya bir de Animeyi bitiren biri varsa bana son bölümdeki Eşit takas kanunu hakkındaki konuşmayı anlatabilir mi? Ben fazla bir şey anlayamadım. (Spoiler içinde yazarsa iyi olur izlemeyen arkadaşlar için)
Calintz

Calintz

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 11:43 pm

Scudrox demiş ki:
Yaa finallerim bugün bitti ve ben bu başlığı bugün açmayı düşünüyodum ama geç kalmışım. Nese yaklaşık 2 hafta önce bitirdiğim bir anime ve inanılmaz duygusal. Ben Nina olayında koptum resmen. Animede Brothers şarkısı öle yerlerde giriyorki insan kendini ağlamamak için zor tutuyor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. affraid Ya bir de Animeyi bitiren biri varsa bana son bölümdeki Eşit takas kanunu hakkındaki konuşmayı anlatabilir mi? Ben fazla bir şey anlayamadım. (Spoiler içinde yazarsa iyi olur izlemeyen arkadaşlar için)

Spoiler:
Scudrox

Scudrox

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 12:35 pm

Godslayer's pain demiş ki:
Scudrox demiş ki:

Spoiler:

Spoiler:
RaSeNGaN

RaSeNGaN

Erkek Mesaj Sayısı : 303
Geldiği mekan : Konohagakure
Meslek : Öğrenci!
Hobileri : Anime, Teknoloji, Bilgisayar vs.

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Şub. 08, 2008 2:32 am

hayatımda ilk defa bikaç günde bitirdiğim (bu kadar kısa sürede yani :D ) çok heyecanlı bir anime. Tek kelime ile süper!!
Spoiler:
RaSeNGaN

RaSeNGaN

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Şub. 08, 2008 6:32 pm

arkadaşlar biri bana fma nın moviesinin linkini verebilirmi? Japonca dub lazım indrdim bitane ing. dub çıktı bana ing. altyazılısı lazım aradım bulamadım bulan varsa verebilirmi??
Scudrox

Scudrox

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 1:28 am

Son bölümde Animeyi gerçeğe dayandırmaya çalışmışlar bence,
Spoiler:
Sonu güzeldi bence ya devamının olması gerek. Al'ın Edward ın yarım bıraktığı işi tamamlaması lazım. Sinema filmi acaba hikayenin devamı mı?
RaSeNGaN

RaSeNGaN

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 9:58 am

evet hikayenin devamıymış galiba...
Calintz

Calintz

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 11:55 am

FMA'nın filmi konunun devamıymış,son bölümden ya 1 yada 2 yıl sonrasını anlatıyor..Malesef bende izleyemedim filmini Crying or Very sad
RaSeNGaN

RaSeNGaN

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 6:49 pm

ben ingilizce dublusunu izledim mecburen tr altyazılı isterseniz koyabilirim linklerini...
Calintz

Calintz

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 9:23 pm

RaSeNGaN demiş ki:
ben ingilizce dublusunu izledim mecburen tr altyazılı isterseniz koyabilirim linklerini...

Beni çok sevindirirsin Smile
merube erifu

merube erifu

Kadın Mesaj Sayısı : 466
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : gitar çalmak-kitap okumak-uyumak

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Şub. 22, 2008 9:19 pm

çok güzel. tamamını izlemedim ama yine de bayıldım. özellikle savaş sahneleri çok güzel,
TeMaRi

TeMaRi

Kadın Mesaj Sayısı : 706
Geldiği mekan : İzmir
Meslek : Ninja xD
Hobileri : bilgisayar,anime

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeCuma Şub. 22, 2008 9:20 pm

valla izlemedim.İzlesemde hoşuma gideceğini pek sanmıyorum
Calintz

Calintz

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeC.tesi Şub. 23, 2008 12:00 am

TeMaRi demiş ki:
valla izlemedim.İzlesemde hoşuma gideceğini pek sanmıyorum

İzlemediğin halde hoşuna gitmeyeceğini nerden biliosun onu anlamadım,ön yargınında bu kadarı..FMA 2006'nın en iyi animesi seçildi ve benim izlediğim en iyi animeydi diyebilirim..
RaSeNGaN

RaSeNGaN

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 8:52 am

evet aynı fikirdeyim ben de aynı düşünüodum da ben hep öyleyimdir:D ilk önce ön yargı yaparım sonra kabullenirim:D neyse ve de bu anime 2 yıl üst üste tüm zamanların en iyi animesi seçilmiş öyle duydum bir yerden kesinlikle tavsiye ediyorum...
uchiha kaede

Kadın Mesaj Sayısı : 7
Geldiği mekan : otokagure
Meslek : chuunin
Hobileri : anime, manga, fan fiction, web design

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeSalı Şub. 26, 2008 11:26 pm

Scudrox demiş ki:
Eşit takas kanunu hakkındaki konuşmayı anlatabilir mi? Ben fazla bir şey anlayamadım. (Spoiler içinde yazarsa iyi olur izlemeyen arkadaşlar için)

FMA izleyeli uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarı ile;

Spoiler:
http://nt.languor.org
Rotea
Moderatör
Moderatör
Rotea

Kadın Mesaj Sayısı : 869
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : Sadece Öğrenci
Hobileri : Anime,Manga ve Alışveriş

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimeÇarş. Şub. 27, 2008 12:15 pm

Arkadaşlar full metal alchemist tüm bölümlerin dvd raw torrenti ile ona uyumlu türkçe altyazıyı aşağıdaki linkden indirebilirsiniz ve her ne kadar rapid paylaşım olsada içinde torrent olucağı için bir problem olmıyaçakdır.
http://rapidshare.com/files/69473689/Tr_Altyaz__305__Ve_Torrent.RAR.html
Scudrox

Scudrox

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePerş. Şub. 28, 2008 2:18 pm

uchiha kaede demiş ki:
Scudrox demiş ki:
Eşit takas kanunu hakkındaki konuşmayı anlatabilir mi? Ben fazla bir şey anlayamadım. (Spoiler içinde yazarsa iyi olur izlemeyen arkadaşlar için)

FMA izleyeli uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarı ile;

Spoiler:

Çok teşekkürler. king
***SasukeFan***

***SasukeFan***

Kadın Mesaj Sayısı : 8
Geldiği mekan : sasuke'in yanından
Meslek : öğrenci
Hobileri : animeizlemek pc oynamak

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 7:04 pm

gerçekten çok güzel bir anime baya güzel bir anime ya dört dörtlük anime ya ben izledim bayıldım....
CyradisS

CyradisS

Erkek Mesaj Sayısı : 245
Geldiği mekan : KocaeLi
Hobileri : manga, anime , rock , resim ,ve araba ...

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePaz Mart 30, 2008 1:37 am

suanda izlemekte oldugum bir anime ( daha 29.bölümüdeyim hatta öle biyerde bittiki anlatamam suan 30.bölüm iniyor :D ) ve kesinlikle harika ve cok orjinal bi konuya sahip sunları yazarken bile 30. bölümde ne olucagını mrk ediyorum acaip :D
CyradisS

CyradisS

Erkek Mesaj Sayısı : 245
Geldiği mekan : KocaeLi
Hobileri : manga, anime , rock , resim ,ve araba ...

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePerş. Nis. 17, 2008 5:13 pm

hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr sonu süper bittiiii bunun dvm niteliginde olan filmini nereden bulacammmmm!!
silent

silent

Kadın Mesaj Sayısı : 153
Geldiği mekan : mars
Meslek : part time shinigami,full time hayalperest
Hobileri : yaoi fanı olmak,bishounenlerden harem kurmak

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePerş. Eyl. 25, 2008 8:38 pm

SPOİLER EMARELERİ İÇEREBİLİR AMANİN DİKKAT

anime aleminin kralıdır cheers şu ana kadar izlediğim hiç bi anime beni fma kadar etkilemedi.ve tüm animeler bi yana fma bi yanadır gözümde.eşsiz senaryosu ve o senaryonun altında yatan ne kadar yumuşatılmaya çalışılsa da(mesela:edwardın boyu konusunda tepkileri,major armstrong'un kasları vs...)hayata dair acı gerçekler.ne kadar dünya simya dünyası olsa dahi insan faktörü var ortada.ed ve al'ın annelerini diriltmek için yaptıkları ve feda ettikleri,insan olmak için çabalayan homunculuslar,ishbal insanlarının başlarına gelenler,edwardın çıkardığı savaş,işi uğruna kızını feda eden profesörün insanlıktan çıkışı,tanrı rolü oynamak isteyen simyacılar;bi yandan insanların tüm zaafları ve çirkinliği gösterilirken bir yandan insan olmak,kaybedileni geri getirmek için istenen felsefe taşının çılgın arayışı.....sözler yetersiz kalıyor izllemelisiniz Exclamation

animeyi en iyi özetleyen 3-4 cümlelik animenin kendi sözlerini kullanayım tam olsun

"insanlar bişiler kaybetmeden hiçbirşey elde edemezler.evrenden bişi istiyorsanız ona eşdeğerde bişi sunmalısınız.buna simyada eşit takas kanunu denilir.abim ve ben bunu çok küçükken öğrendik"-alphonse elric
Calintz

Calintz

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist   Fullmetal Alchemist Icon_minitimePerş. Eyl. 25, 2008 10:02 pm

silent demiş ki:
SPOİLER EMARELERİ İÇEREBİLİR AMANİN DİKKAT

anime aleminin kralıdır cheers şu ana kadar izlediğim hiç bi anime beni fma kadar etkilemedi.ve tüm animeler bi yana fma bi yanadır gözümde.eşsiz senaryosu ve o senaryonun altında yatan ne kadar yumuşatılmaya çalışılsa da(mesela:edwardın boyu konusunda tepkileri,major armstrong'un kasları vs...)hayata dair acı gerçekler.ne kadar dünya simya dünyası olsa dahi insan faktörü var ortada.ed ve al'ın annelerini diriltmek için yaptıkları ve feda ettikleri,insan olmak için çabalayan homunculuslar,ishbal insanlarının başlarına gelenler,edwardın çıkardığı savaş,işi uğruna kızını feda eden profesörün insanlıktan çıkışı,tanrı rolü oynamak isteyen simyacılar;bi yandan insanların tüm zaafları ve çirkinliği gösterilirken bir yandan insan olmak,kaybedileni geri getirmek için istenen felsefe taşının çılgın arayışı.....sözler yetersiz kalıyor izllemelisiniz Exclamation

animeyi en iyi özetleyen 3-4 cümlelik animenin kendi sözlerini kullanayım tam olsun

"insanlar bişiler kaybetmeden hiçbirşey elde edemezler.evrenden bişi istiyorsanız ona eşdeğerde bişi sunmalısınız.buna simyada eşit takas kanunu denilir.abim ve ben bunu çok küçükken öğrendik"-alphonse elric

Hoşuma gitti bu mesaj..

Fullmetal Alchemist 2..Heycanlanıyorum gerçekten

Fullmetal Alchemist
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» FullMetal Alchemist The Movie:Conqueror of Shamballa Tr