Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sagopa Kajmer

+11
MondeM
_aSaKuRa_
Narutokolik
Miharu
Ryuk
chester999
dely_merty
Calintz
Akiaya
VerSuS^FF^
Pein
15 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 6:10 pm

Öncelikle, bana göre, en iyi söz yazan kişidir " Sagopa Kajmer ".

" Rock, Metal, Punk, Hip-Hop " kültürleri içinde, dinlediği tarzın dışında müzik dinlemeyi sevmiyen kişiler bile dinler " Sagopa Kajmer'i, çünkü yaptığı şeyi sevdiren bir kişi olmakla beraber çok kaliteli eserleri vardır. Ve Şuanda altyapısında ki Rap müziğinin dışında, Rap'i metal'e katarak müzikte yapmaktadır ki, Hip-hop kültürünün barındırdığı, ana temeller olarak bilinen ( graffiti, breakdans ve Rap'in ) hepsi kendisinde mevcuttur.

Kısa bir Sagopa Kajmer biografisi-

Sagopa (Yunus) uğraşlarının sonucunda rapçı olmuştur. Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet döneminin bittiğini belirtti. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasının adını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında farklı üslubu ile dikkat çeken Özyavuz bunu "Rap Yaparken Günahamı Girdim" şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj olarak Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi.

2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunun 3. albümüyle kabul edilmesi daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

Diskografi--

EPler
Pesimist Ep 1
Pesimist Ep 2
Pesimist Ep 3
Disstortion Ep
Pesimist Ep 4
Kuvvetmira Megamix-Tape Radio Mic Beatz'de albüm kutlaması yapılırken canlı olarak doldurulmuş olan sadece internet üzerinden indirilen 62 dk. albüm.

Prodüksiyon
Silahsız Kuvvet - İhtiyar Heyeti
Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım
Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer
Ceza - Med Cezir
Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları
Dr Fuchs - Huzur N Darem
Sagopa Kajmer - Gora Soundtrack
Kolera - Karantina Embryo
Sagopa Kajmer - Romantizma
Kuvvetmira - Kafile
Abluka Alarm - Ahenk
Sagopa Kajmer & Kolera - İkimizi Anlatan Bir Şey
Pein

Pein

Erkek Mesaj Sayısı : 953
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime Manga Tiyatro Edebiyat Sinema Ortadünya Cnbc-e Çizgi Roman

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 10:04 pm

Dinlrim dinlediğimlede gurur duyarım öle rap delisi bir insan olmadığımı herkez bilir ama bu adam işni kaliteli yapıyor.Gidip Tokio Hotel Motel dinleyeceğime bir Sagopa atıtrırım rahatlarım Kolerada tavsiye ederim yaptıkları Melankolia tarzı takdir edilesicedir...
VerSuS^FF^
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 621
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : ANİME&MANGA&MÜZİK&

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 9:58 pm

hiich sevmem
anti RAP
anti Sagopa
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 11:55 am

Hiç dinlemedim... Zaten Rap kesinlikle sevmem zaten Rock bile dinleymiyorum artık da şimdi Umut' un lafıyla [Doğrusu Beyfendi dalgasına Fergie dinleyen bir insan ya neyse... ] bir de Severon' a gittiğim gün "Ne işi var Metal mağzasında Sagopa Kajmer' in " diyerek şaşırdığım varsayılırsa şu an merak etmiyor değilim... Ama dinleyip sevsem bile ortalıkta asla "Ben SK dinliyorum" diyebilecek bir insan değilim...
Pein

Pein

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 2:01 pm

Derim valla ben ne olcak kardeşim lafım sana değil Ececim sana lafım yok.Ama adam gidip hua deli gibi rock metal dinliyom olum hou şovaa diye takılıyor.Ama aslında doğru düzgün bildiği bir şeyde yok tek bildiği gürültü olsun çamurdan olsun niye abicim oturur Sagopa dinlersen ve o kalın kafalığı bırakırsan aslında müziğinin ve sözlerinin iyi olduğunu anlarsın ama adam işini iyi yapıyor ve kimsede laf atamaz.Eğer öleyse Pink'de dinlemeyelim GreenDay'de.Ayrıca Metal müziğinin içinde sakinlik ve sükunet ile nefret gürültü duyguları birbiriyle doğruca birleşmemişseo müzik sadece gürültüdür.

Abi şu Fergie muhabbetini unutmadın gitti.ne biliyim abi bildiğim her şeyi ablamdan öğrendim müzik bilgim olsun Gitar çalışım olsun ki ben yine çevrede iyi müzik bilgisi olarak bilinen biri olsam da ablam benden katlarca daha yüksek seviyelerdedir ama Mp3'ünde Kolera'nın şarkıları var.Fergienin şarkılarını ezbere biliyor bu kadar kalın kafalı olmaya ne gerek var o vakit the killers'da dinlemeyelim radioheadde dinlemeyelim coldplayde dinlemeyelim travisde dinlemeyelim faitlessda dinlemeyelim farklı tatlar almayalım hep bildiğimiz yoldan gidelim...
Calintz

Calintz

Erkek Mesaj Sayısı : 418
Geldiği mekan : Twilight Town
Meslek : Yok nan iş
Hobileri : Fobilerim var amma onlar olmaz heralde

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 3:22 pm

2-3 yıl önce rap'in tam olarak nasıl birşey olduğunu çözmek için dinlediğim iki rapperdan birisi,diğeri ceza.Aldım arkadaştan Ceza ve Sagopa karışık cd ve oturup adam gibi dinledim.Amacım çok popüler olan rap müziğin gerçekten güzel olup olmadığını test etmekti..cd'deki şarkıları tüm gün dinledim ve sonunda çıkardığım sonuç rap'in bana hitap etmediğiydi.Bi türlü sevemedim napayım..

Rap ile ilgili olarak iki şey hoşuma gitti şimdiye kadar..Birisi geçen yıl izlediğim full rapper'dan oluşan ''Juice'' isimli bir filmdi..İkincisi ise GTA: San Andreas..
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 3:32 pm

Pein demiş ki:
Derim valla ben ne olcak kardeşim lafım sana değil Ececim sana lafım yok.Ama adam gidip hua deli gibi rock metal dinliyom olum hou şovaa diye takılıyor.Ama aslında doğru düzgün bildiği bir şeyde yok tek bildiği gürültü olsun çamurdan olsun niye abicim oturur Sagopa dinlersen ve o kalın kafalığı bırakırsan aslında müziğinin ve sözlerinin iyi olduğunu anlarsın ama adam işini iyi yapıyor ve kimsede laf atamaz.Eğer öleyse Pink'de dinlemeyelim GreenDay'de.Ayrıca Metal müziğinin içinde sakinlik ve sükunet ile nefret gürültü duyguları birbiriyle doğruca birleşmemişseo müzik sadece gürültüdür.

Abi şu Fergie muhabbetini unutmadın gitti.ne biliyim abi bildiğim her şeyi ablamdan öğrendim müzik bilgim olsun Gitar çalışım olsun ki ben yine çevrede iyi müzik bilgisi olarak bilinen biri olsam da ablam benden katlarca daha yüksek seviyelerdedir ama Mp3'ünde Kolera'nın şarkıları var.Fergienin şarkılarını ezbere biliyor bu kadar kalın kafalı olmaya ne gerek var o vakit the killers'da dinlemeyelim radioheadde dinlemeyelim coldplayde dinlemeyelim travisde dinlemeyelim faitlessda dinlemeyelim farklı tatlar almayalım hep bildiğimiz yoldan gidelim...

1) Doğru aslında...
2) Dalgasına demiştim happy Yanlış anlama yani senin Fergie fanı olduğunu savunmuyorum... Dalgasına
Sagopa Kajmer 43106

3) Beni bu rap işinden bizim okuldaki iki kız soğuttu galiba... Yani tamam rap dinzlemezdim ama nefret etmeye o kızlar yüzünden başladım... Her neyse...
dely_merty

dely_merty

Erkek Mesaj Sayısı : 161
Geldiği mekan : izmir
Meslek : Serbest meslek:D
Hobileri : Bulursam yazarım

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeCuma Şub. 01, 2008 12:19 am

abi rap dinlerim ara sıra ama bööle hiphop kıyafet giyip zenci özentisi bi karaktere bürünüp elini kolunu sağa sola sallayıp kafiye ve küfür barındıran konuşmalar yapan özentiler yüzünden bu müzik türünden soğumaya başladım
ben rap dinlemiorum aslında dürüst oliim sadece sagopa dinliorum çünkü onun yaptığı rapten çok farklı resmen sözleriyle dinleyiciye psikoloji dansı yaptırıyo beni anlayan varmıdır acep Smile
benim yaptığım gibi eğer şansınız varsa rap değilde sadece sagopa kajmer dinleyin Wink
Pein

Pein

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 1:06 am

Son albüm KİTS ile işte ulen sanatçı bu mc bu dedirten şahıs Ben Hüsrana Komşuyum albümün kanımca en kral şarkısı 4 kere konserine gittim gene gidicem manyak gibi olucam konserden giderkende kulağıma mp3 takıp ''Ben bana kendim için lazımım hatıram olsun sana şarkım...'' diyerekten evime çekileceğim...
chester999
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 534
Geldiği mekan : Bilinmiyor
Meslek : Bilinmiyor
Hobileri : Bilinmiyor

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 2:27 am

Sevmem ve dınlemem ama sevenede dinleyenede saygı duyarım.

Ceza ıle olan surtusmelerıne karsıyım bırbırlerının uzerınden bır seyler kazanmaya calısıorlar ve bu cok yanlıs.Mutluyum cunku bızım T-Rock camıamızda bole olaylar bırbırlerıne laf sokmalar yok...

'PuNk Is NoT dEaD'
Pein

Pein

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 3:56 pm

chester999 demiş ki:

Ceza ıle olan surtusmelerıne karsıyım bırbırlerının uzerınden bır seyler kazanmaya calısıorlar ve bu cok yanlıs.Mutluyum cunku bızım T-Rock camıamızda bole olaylar bırbırlerıne laf sokmalar yok...

'PuNk Is NoT dEaD'

bu mesaja güliyimmi ağlıyımmı bilemedim öncelikle birbirlerinden birşeyler kazanmaya çalışıyorlar diyorsun madem alakan yok mümkünse bu konulya ilgili yorum yapma bizim t- rock camiamızda böyle olaylar olmazmış sana ''yeme beni koçum demek istiyorum...'' ayrıca hip hop ve rap kültüründe sanatçıların birbiriyle atışması bence gayet güzel birşeydir (küfürlü olmadığı sürece)

ama sen beni gene anlamıycaksın eeehh

bir tarafta keloğlan bir tarafta mevlana ...

Punk ıs not dead lafınada hastayım he punk ölmemeiş ulen madem punk ölmedi punk kültürünü adam gibi icra eden ve amerika'ya ot bot atmak dışında her hangi bir siyasi görüşleri olmayan küçük beyinli gruplar her saniye kuruluyor ayrıca buraya sagopa ile ilgili fikirlerini yazarsan sevinirim unutma burası bir punk grubunun değil sagopa kajmerin başlığı...
chester999
Banned

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 9:49 pm

Pein demiş ki:
chester999 demiş ki:

'PuNk Is NoT dEaD'

bu mesaja güliyimmi ağlıyımmı bilemedim öncelikle birbirlerinden birşeyler kazanmaya çalışıyorlar diyorsun madem alakan yok mümkünse bu konulya ilgili yorum yapma bizim t- rock camiamızda böyle olaylar olmazmış sana ''yeme beni koçum demek istiyorum...'' ayrıca hip hop ve rap kültüründe sanatçıların birbiriyle atışması bence gayet güzel birşeydir (küfürlü olmadığı sürece)

ama sen beni gene anlamıycaksın eeehh

bir tarafta keloğlan bir tarafta mevlana ...

Punk ıs not dead lafınada hastayım he punk ölmemeiş ulen madem punk ölmedi punk kültürünü adam gibi icra eden ve amerika'ya ot bot atmak dışında her hangi bir siyasi görüşleri olmayan küçük beyinli gruplar her saniye kuruluyor ayrıca buraya sagopa ile ilgili fikirlerini yazarsan sevinirim unutma burası bir punk grubunun değil sagopa kajmerin başlığı...
Bence gıt agla cidden gıt agla tum samımıyetımle soluorum! Bi b*k bılmedıgın konu hakkında konusup duruorsun,zaten senın boel dusunmenıde saglayan tatlısu punkları oncelıkle gıt adam gıbı bı punkla tanıs neymıs nasılmıs ogren ondan sonra gel buraya ok? sımdı burda bı seyler derdım ama senın yuzunden kendımı banlatamıcam o yuzen ozelden dıorum ok?

Ayrıca zaten sagapo ıle olgılı yorumu mu yaptım ben.Ordakı bı PuNk Is NoT dEaD lafı senı neden bole seyler yazmaya sert cıkımaya ıttı anlamıs deılm.Ama sanırsam dokundu bı yonden cunku sızın gıbı koyun surusu olmayı kabul etmıs sısteme boyun egen kalıplarda yasamaya razı ınsalara bazılarının bu kalıplarını kırması ve koyun surusu mantıgını asması sızı rahatsız etmıstır anlıyorum.Ve zaten bu kafaylada koyun surusu mantıgından cıkmanızda ımkansız cunku zaten kabullenerek en buyuk hatayı yapmısınız

Burda bana anarsıst gruplar ve punklar hakkında bılıp bılmeden konusma once gıt anarchy ne punk ne onu ogren sonra gel konus ki komık duruma dusme Wink Senın o cumartesı gunu sacları dıkıp karelı pantalonun altına converse gıyıp dısarı cıkan ve kendıne punk dıyenler punk deıl Poseurlar yanı Cumartası punklarıdır gercek punklıkla alakaları yoktur ve genellıkle bunlar zengın cocuklarıdır.Ve zaten onlar gıbıler yuzunden bırcok gercek punk yanlıs anlasılmaktadır.

Anarchy de devletı si....im senı si....im onu zi...im dunyayı ve herseyi zi...im anlayısı deıldır anarsıstlık Humanızımden gelır ve bır ınsanın bır ınsanı yonetmesıne karsı cıkar anarsıstler(tanıstıgm bırcok ogretmen anarsıttır bu arada) kuralları olmayan bıde dunyada kurallar varmıs gıbı yasanan kımsenın kımseyı yonetmedıgı ve haklarına dokunmadıgı bır dunya dılerler,isterler amacları budur.Yanı kurallara ıhtıyac yoktur cunku ınsan dogası geregı ne yapıp yapmıcagını bılır onların dusuncesıne gore.Dunyada bır cok tarzda rejım yasanmıstır bır tek anarsı yasanmamıstır,bırcokları(ıclerınde dın ıle ugrasanlarda ve benım dın ogretmenımde dagıl olmak uzere) dunyanın sonundakı yanı kıyamet olmadan once yasanacak dunyasal barısın ve tum ınsanların kıyamete kadar barıs ıcınde yasaması donemınde anarsi yasancagı dusunmektedır(ve bencede oldukca mantıklıdır)

Herney amacım dersvermek deıldı ama almak ısteyen buyursun alsın

Bu arada konuyu boldugum ıcın uzgunum ayrıca orda sızın gıbı suru yasamına alısmıslar derken rap dınlıyenlerı kastetmıyorum yanlıs anlasılmasın Wink
Calintz

Calintz

Erkek Mesaj Sayısı : 418
Geldiği mekan : Twilight Town
Meslek : Yok nan iş
Hobileri : Fobilerim var amma onlar olmaz heralde

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 9:54 pm

Rahmetli Run'ın başlığında tartışma olsun istemiyorum(aslında istiyorum)..Merhuma saygınız olsun nan xD
Ryuk

Ryuk

Erkek Mesaj Sayısı : 2076
Geldiği mekan : Mersin/Türkiye
Hobileri : anime/manga,spor,pc...

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 10:01 pm

Run'a saygım sonsuz benim ilk üyem banlanmadan önce başlıklarını hep okurdum. Forumun en eskilerinden birinin banlanması beni üzdü. Ayrıca bişe soracam banlananların uye yazısının altında banned yazmıyor muydu ?

Bu arada Sago'ya gelince bi ara bırakmıştım, sonradan kız arkadaşım çok ısrar ettiği için yeniden dinlemeye başladım şu anda Kötü İnsanları Tanıma Senesi'ni bekliyorum Rolling Eyes
http://akatsukifantr.asianfreeforum.com
chester999
Banned

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 10:12 pm

Bu arada sagapo mu ? ceza mı ? dersenız sagapo derım.Ne bılım o daha cok ınsan evladına benzıor ve daha bole Turk usulu tıpı felan Ceza mubarek uzay kackını gıbı kulakları var ve yabancı takılıor gıyımı felan ama zaten kendısıde dıor ben yurtdısındakı muzıgı alıp kendımle harmanlayıp ulkeme sunuorum dıe(tam emın deılm bı ropartajında duymustum sanırım ustume cuhlanmayın yok ceza ole demedı bole dedı sen ne dıon ceza Mr. Spark mı felan guldurmeın benı xD)
Miharu
Moderatör
Moderatör
Miharu

Kadın Mesaj Sayısı : 652
Meslek : lel
Hobileri : lel

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 10:59 pm

Valla bu sefer banlama islemini yapan ben deilim.. Banlandigini da afise etmek istemedigimden banned rutbesini vermedim.
Ben her tur muzik dinlerim oyle bi ture fanatikligim yok, SK yi da eskiden severdim ama simdi nedense peygambermis gibi davranmaya basladi (bobiler.org'da boyle bir resmi vardi) ama sarkilarini denk geldikce dinlerim.
Ryuk

Ryuk

Erkek Mesaj Sayısı : 2076
Geldiği mekan : Mersin/Türkiye
Hobileri : anime/manga,spor,pc...

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 12:12 am

Severi çoğaldı ya o yüzden böyle oldu. Ben en çok Ceza'ya diss atmasını severim dinlerim gülerim What a Face
Spoiler:
http://akatsukifantr.asianfreeforum.com
Pein

Pein

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 1:33 am

ya bu peygamber olayından bizde kıllanmıştık bir ara noluyor falan diye ama ben sagonun öyle bir kişilkte bir insan olduğunu hiç sanmıyorum ne kdar dinle bir bağlantım olmasada sago'nun inançlarına saygılı bir insanım o bizim beynimizi , ruhumuzu açık ve özgür tutttuğu sürece dinliycem...

bu arada chester arkadaşım öğretilerin için çok teşekkürler nirvanaya ulaştım senin sayende ne kadar gaz bir eleman olduğunuda bana gösterdiğin için teşekkürler memleketimizdeki benden değilsen onlardansın mantalitesini bana gösterdin bir daha teşekkür ederim...beni daha hayatında görmemeiş tanımamaış bir kere bile ciddi bir sözümü dinlemememiş bir insan olarak bana neler dediğini bir oturda düşün merak etme sinirlenip hedele hödölö diye bağırmıycam sadece bir insana kalıplaşmış derken kalıplaşmış cümleler kullanma en azından...
chester999
Banned

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 2:01 am

Pein demiş ki:
ya bu peygamber olayından bizde kıllanmıştık bir ara noluyor falan diye ama ben sagonun öyle bir kişilkte bir insan olduğunu hiç sanmıyorum ne kdar dinle bir bağlantım olmasada sago'nun inançlarına saygılı bir insanım o bizim beynimizi , ruhumuzu açık ve özgür tutttuğu sürece dinliycem...

bu arada chester arkadaşım öğretilerin için çok teşekkürler nirvanaya ulaştım senin sayende ne kadar gaz bir eleman olduğunuda bana gösterdiğin için teşekkürler memleketimizdeki benden değilsen onlardansın mantalitesini bana gösterdin bir daha teşekkür ederim...beni daha hayatında görmemeiş tanımamaış bir kere bile ciddi bir sözümü dinlemememiş bir insan olarak bana neler dediğini bir oturda düşün merak etme sinirlenip hedele hödölö diye bağırmıycam sadece bir insana kalıplaşmış derken kalıplaşmış cümleler kullanma en azından...
Vs vs vs vs vs dkasmdkasşda
Daha uzamasın lutfen bu arada onemlı deıl her zaman Wink
Senın ıcın cunku dedıklerını bır punk duysa gulmekten yerlere yatar heralde...
Herneyse fazla uzatmayalım.
Bu arada tanımadıgın etmedıgın demısın ver msn'ı tanısalım.Limp Bizkit konusu acmısın bende acmaı dusunuodum bende once davranmısın sımdı ona bakıcam lol!
Bu arada cıddım ver msn'nı om den tabı ıstıosan tanısalım sana karsı kızgın felan deılm,ama bılıp bılmedende konusmamak lazım....
Miharu
Moderatör
Moderatör
Miharu

Kadın Mesaj Sayısı : 652
Meslek : lel
Hobileri : lel

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 3:40 pm

Ryuk demiş ki:
Severi çoğaldı ya o yüzden böyle oldu. Ben en çok Ceza'ya diss atmasını severim dinlerim gülerim What a Face
Spoiler:

Acilcak :D
Misafir
Misafir
Anonymous

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 6:27 pm

Run, derin nefes alır;

Öncelikle selamlar : )

Sagopa Kajmer hakkında biraz gereksiz biraz mantıklı tartışmalar geçmiş,

Biraz kendime has olan bilgiler vereyim, Şahsizaatime bakacak olursam, Kendisinin gerçekten çok kültürlü olduğunu savunabilirim... Kendisi üniversite'de Fars dili edebiyatı mezun'u olduğu ve bu okuduğu bölüm'ün kendisine büyük katkılar yaptığı dinlenilen şarkılarda aşikar, Zaten, şarkılarında anlaşılmayan kelimeler fars'çadır...

Ceza ile kıyaslanma vb. görüşler ( ceza mı yoksa sagopa Kajmer mi ? ) ortaya atılan fiiller ve getirdiği düşünce kumkumaları arkadaşlarımız çok sayıda piyasada mevcut,

Sagopa Kajmer'in kendi kişiliğini pek sevmem, Çünki kü ki, 2000'li yıllarda yaptığı küfürlü parçalarla gündeme gelmiş ve küfürlerin atıf sahipleri tarafından kendisine davalar açılmıştır. Şuan ise ( diss' denilen küfürlü sözlere kendisi maruz kalmakta ve kendisi diğrlerine karşı dava açmaktadır. ) Kendisinin kişiliğinde çok sayıda çelişki mevcuttur. Evet bu demek değilmidir ki, kendisini geliştirdi. DOĞRU

Yaptığı müzik hoşuma gitmektedir... Yazdığı sözler sanki hayat'ın bağrından kopmuş her birimizin kendisini bir nebze olsun, şarkılarıyla özdeşleştirdiği söylene bilir...

Peygamber yakıştırması yapılmasının sebebi'ni öğrenmek için ise,

Bir pesimist'in göz yaşları vs Düşünen cesetler şarkıları dinlenmelidir.

Peygamber yakıştırması olayına gelince'de, bunu söyleyenler arasında şahsen bende vardım. Ancak trajikomiktir ki, sagopa Kajmer'in bir şarkısında kendisine atıfta bulunduğu bir söz vardır ki, ( Tanrı'nın elinden yazılan bir mektubum ben ) içinizi cız ettire bilir. Peygamber yakıştırması ise, şarkılarında verdiği bilgilerden dolayı'dır.

Yok öleeee bişi :D

Diyeceğim O'dur ki Sagopa Kajmer'i sevmeyin , Şarkılarını sevin...

Küçük ayrıntılara takılmamak gerekir...

An itibariyle, Sagopa Kajmer'in Antalya konser'i mevcuttur. 27 Temmuz : ) güzel olacak...

Bana HAAAAA deeee
Narutokolik

Narutokolik

Kadın Mesaj Sayısı : 538
Geldiği mekan : Ankara merkez beni bilir herkess...
Meslek : Öğrenciyim abi
Hobileri : Resim çizerim fln..

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 6:38 pm

bütün mesajlar 5 paragraftan az değil hiç okuyasım gelmedi.

ben pek dinlemem ama çevrem böyle sagopacılarla dolu.
üstelik sagopanın tipinide hiç sevmem tinerci tipli sakallı makallı o ne öyle ya
Pein

Pein

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 7:32 pm

run demiş ki:
Run, derin nefes alır;

Öncelikle selamlar : )

Sagopa Kajmer hakkında biraz gereksiz biraz mantıklı tartışmalar geçmiş,

Biraz kendime has olan bilgiler vereyim, Şahsizaatime bakacak olursam, Kendisinin gerçekten çok kültürlü olduğunu savunabilirim... Kendisi üniversite'de Fars dili edebiyatı mezun'u olduğu ve bu okuduğu bölüm'ün kendisine büyük katkılar yaptığı dinlenilen şarkılarda aşikar, Zaten, şarkılarında anlaşılmayan kelimeler fars'çadır...

Ceza ile kıyaslanma vb. görüşler ( ceza mı yoksa sagopa Kajmer mi ? ) ortaya atılan fiiller ve getirdiği düşünce kumkumaları arkadaşlarımız çok sayıda piyasada mevcut,

Sagopa Kajmer'in kendi kişiliğini pek sevmem, Çünki kü ki, 2000'li yıllarda yaptığı küfürlü parçalarla gündeme gelmiş ve küfürlerin atıf sahipleri tarafından kendisine davalar açılmıştır. Şuan ise ( diss' denilen küfürlü sözlere kendisi maruz kalmakta ve kendisi diğrlerine karşı dava açmaktadır. ) Kendisinin kişiliğinde çok sayıda çelişki mevcuttur. Evet bu demek değilmidir ki, kendisini geliştirdi. DOĞRU

Yaptığı müzik hoşuma gitmektedir... Yazdığı sözler sanki hayat'ın bağrından kopmuş her birimizin kendisini bir nebze olsun, şarkılarıyla özdeşleştirdiği söylene bilir...

Peygamber yakıştırması yapılmasının sebebi'ni öğrenmek için ise,

Bir pesimist'in göz yaşları vs Düşünen cesetler şarkıları dinlenmelidir.

Peygamber yakıştırması olayına gelince'de, bunu söyleyenler arasında şahsen bende vardım. Ancak trajikomiktir ki, sagopa Kajmer'in bir şarkısında kendisine atıfta bulunduğu bir söz vardır ki, ( Tanrı'nın elinden yazılan bir mektubum ben ) içinizi cız ettire bilir. Peygamber yakıştırması ise, şarkılarında verdiği bilgilerden dolayı'dır.

Yok öleeee bişi :D

Diyeceğim O'dur ki Sagopa Kajmer'i sevmeyin , Şarkılarını sevin...

Küçük ayrıntılara takılmamak gerekir...

An itibariyle, Sagopa Kajmer'in Antalya konser'i mevcuttur. 27 Temmuz : ) güzel olacak...

Bana HAAAAA deeee

önünde saygıyla eğiliyorum

sago kaf kef !
_aSaKuRa_

_aSaKuRa_

Erkek Mesaj Sayısı : 311

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 12:47 am

Rapın Kralı.
MondeM

MondeM

Kadın Mesaj Sayısı : 167
Geldiği mekan : İst.
Meslek : Öğr.
Hobileri : Net,Kitap vs..

Sagopa Kajmer Empty
MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer   Sagopa Kajmer Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 5:36 pm

Ben sadece Sago dinleyenlerdenimm...
Rap severim bana anlamlı geldiği için
Sago severim dinlediğim rapçilerin arasında
en anlamlı rap yapan olduğu için olayım budur..(=

Sagopa Kajmer
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Sagopa Kajmer