Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arch Enemy

+5
Manga-ka
Calintz
1c_-Animé-_1c
Pein
Akiaya
9 posters
YazarMesaj
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 03, 2008 2:54 pm

Amacı, thrash metal ile death metali karıştırıp “saf” bir sound yakalamak olan Arch Enemy, 1995 senesinde İsveç'in Halmstad kentinde kuruldu. 1996’da “Black Earth” isimli çıkış albümlerini hazırlayarak kariyerine başlayan grup tüm Avrupa metal camiasının dikkatini çekti. Melodik ve progresif ritimler, çift gitar melodileri ve güçlü vokaliyle oluşturdukları sound eşsizdi. Wrong Again Records etiketiyle 1996 yılında çıkan bu albümden sonra artık herkes gruptan başka bir çalışma bekliyordu.

1997 yılında tekrar stüdyoya girdiler ve “Stigmata” albümlerini doldurdular. Albüm 1998’de Savage Messiah Music firması tarafından çıkarıldı. Daha olgunlaşan ama hala saf duran müziğiyle bu albüm de tüm metal sevenler tarafından tam not aldı. Kariyerini yükselten ve Century Media Records firmasıyla anlaşan grubun üçüncü albümü ise “Burning Bridges” oldu. Death, thrash ve progresif metalin bir karşımı olan albüm ayrıca dozajı dengeli bir şekilde melodikti. Albümde, grubun prodüktörlüğünü yapan Fredrik Nordström de klavyesiyle yer aldı. Per Wiberg de piyanosuyla albümde misafir sanatçı olarak bulundu.

Japonya’da oluşan hayran kitlesine konser vermek üzere 1999’da bir turne düzenlediler. Bu konserin görüntüleriyle “Burning Japan” adında sadece Japonya’ya dağıtılan bir de konser albümleri çıktı. Daha agresif bir sounda sahip olan dördüncü albümleri “Wages Of Sin” 2001 yılında metal dinleyicilerinin beğenisine sunuldu. Albüm Arch Enemy’nin şu ana dek yaptığı en sert ve en titiz hazırlanmış çalışmasıydı. Japon hayranları için albüm kısa bir süre sonra Japonya’da da piyasaya çıktı.

Century Media Records, Arch Enemy sevenleri için yine “Wages of Sin” adında 2 CD’lik bir albüm hazırladı. 2002 yılında çıkan albümde bonus parçalar ve video klipler de bulunuyordu. Bir sene sonraysa limitli sayıda üretilen ve her Arch Enemy hayranının arşivinde bulunması gereken “Anthems Of Rebellion” çıktı. Arch Enemy bu albümleriyle halen “saf metal” yapan ender teknik gruplar arasında bulunuyor. Hayran kitlesiyse her geçen gün artmaya devam ediyor.

Albümleri
1996 - Black Earth
1998 - Stigmata
1999 - Burning Bridges
2000 - Burning Japan
2001 - Wages Of Sin
2002 - Burning Angel
2003 - Anthems of Rebellion
2004 - Dead Eyes See No Future
2005 - Doomsday Machine
2007 - Rise Of The Tyrant

Alıntıdır...

Spoiler:

Not: Şarkıları sadece Angela Gossow söylüyor, yani bütün brutalleri o yapıyor. [Hönk diyeceksiniz ama doğrusu bu xD, ben de çok şaşırmıştım xD ]
Pein

Pein

Erkek Mesaj Sayısı : 953
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime Manga Tiyatro Edebiyat Sinema Ortadünya Cnbc-e Çizgi Roman

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:09 pm

son yıllarda dinlediğim en iyi grup.Soliste taparız biteriz,Nemesis,Ravenaous.Dead Eyes See No Future,Vultures gibi süper şarkıları vardır herkezin dinlemesini tavsiye ederim
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:37 pm

En sonunda biri farketti xD Angela Gossow kadar "taş" yok bence xD Muhteşem bir grup. Kaç kere söyledim KAto' ya bi türlü dinlemedi [galiba]
Pein

Pein

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:50 pm

Osman merak etme Mikrofonu midesine sokup öle söyleyen solistlere sahip bir grup değildir (dinle len)
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 12:33 pm

Bugün The Rise of the Tyrant albümünü indirdim ama albümde büyük olsılık indirdiğim için yapılan bir saçmalık var. Bütün şarkılarda her biri yaklaşık 3 saniye olan didididit, didididit, dididit sesini 5-6 kere çıkartıyor. HAyır asıl albüme konan birşey olsa kesinlikle kabulenirim ama her şarkıda var ne yapayım sinir bozuyor...
1c_-Animé-_1c

Kadın Mesaj Sayısı : 1320
Geldiği mekan : şaşgoloz
Meslek : şaşgoloz
Hobileri : şaşgoloz

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 1:00 pm

daha önce duymamıştım ama böyle solisti kız olan metal gruplarına bayılıyorum...mutlaka dinliycem heheh ama şu sıralar speaker çalışmıyo kızdıvala
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 1:10 pm

1c_-Animé-_1c demiş ki:
daha önce duymamıştım ama böyle solisti kız olan metal gruplarına bayılıyorum...mutlaka dinliycem heheh ama şu sıralar speaker çalışmıyo kızdıvala

Sandığın gibi değil. ilk duyduğunda zaten brutal kesin erkek diyorsun :D Daha sonra kulağın aşina oldukça anlıyorsun Wink
1c_-Animé-_1c

Kadın Mesaj Sayısı : 1320
Geldiği mekan : şaşgoloz
Meslek : şaşgoloz
Hobileri : şaşgoloz

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 1:13 pm

bak şimdi daha çok merak ettim...bari arese indirip tel.e falan aktariyim ordan dinlerim..dicektm ki hatırladım tel.in pc bağlantısı sorunu var kızdıvala
Pein

Pein

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 1:26 pm

Yani ben bunu öğretmenlere falan dinletiyorum bana bakış açıları değişiyor,hatun olduğunu söyliyorum daha bi yamuluyorlar ama yaşasın Fazzy Heroes izliyip anime izleyen elfleri seven ve Arch Enemy dinleyen öğretmen Fazzyi ayakta alkışlayalım Ach Enemy dinleyelim her dinleyşimizde bu nasıl kadın olur kadın değil bu başka bişi diyelim...
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 4:24 pm

Pein demiş ki:
Yani ben bunu öğretmenlere falan dinletiyorum bana bakış açıları değişiyor,hatun olduğunu söyliyorum daha bi yamuluyorlar ama yaşasın Fazzy Heroes izliyip anime izleyen elfleri seven ve Arch Enemy dinleyen öğretmen Fazzyi ayakta alkışlayalım Ach Enemy dinleyelim her dinleyşimizde bu nasıl kadın olur kadın değil bu başka bişi diyelim...

Beni de tanıştır ** Bizim okulun yarısının gittiği dershanedekiler anlatıyor bir Türkçeci varmış xD Rockçıymış xD Yere oturup ders falan anlatırmış xD
Calintz

Calintz

Erkek Mesaj Sayısı : 418
Geldiği mekan : Twilight Town
Meslek : Yok nan iş
Hobileri : Fobilerim var amma onlar olmaz heralde

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 4:40 pm

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine bikaç şarkısını dinlemiştim hoşuma da gitmişti ama brutalin sahibinin kadın olduğunu söylediğinde şok geçirmiştim..Arkadaşım Angela'yı ilah olarak görmekte haklı sanırım,nasıl bir sestir o öyle heey maaşallah
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Erkek Mesaj Sayısı : 3081
Geldiği mekan : Türkiye/Eskişehir
Meslek : Mangaka
Hobileri : manga,anime,manga çizmek,müzik dinlemek vs.vs.

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePtsi Şub. 11, 2008 3:18 pm

bi türlü indirmek nasip olmadı adsl faturası bi gelsin başlıcam indirmeye
http://www.narutofantr.web.tr.tc
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 12, 2008 4:52 pm

Manga-ka demiş ki:
bi türlü indirmek nasip olmadı adsl faturası bi gelsin başlıcam indirmeye

Kato acil indirmen lazım xD Hayvan gibi bağımlılık yapıyor insana xD Angela' nın sesine tapıyorum resmen xD Ben de onunla birlikte söylüyorum şarkıyı -.- [onunkine benzetebiliyorum birazcık xD ]
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 12, 2008 8:53 pm

Fatura bi gelsin limewire'e saldırıcam zaten ceyran
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeSalı Şub. 12, 2008 9:11 pm

Manga-ka demiş ki:
Fatura bi gelsin limewire'e saldırıcam zaten ceyran

Oğlum LimeWire' ı salla bunaltidan albüm albüm indir lol! Doomsday Machine' den gir The Rise of the Tyrant' tan çıkarsın lol! Yanlız arkadaş bana yarın başka bir site verecek çünkü bunaltidan indirdiğim albümde sürekli bi dididit sesi var şarkıyı batırıyor, havaya giremiyorsun lol!

Bu arada Angela' ya eşlik etmekten boğazım ağrıyor sesim kısıldı xD Evde kimse yokken çok zevkli oluyor ya xD
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePerş. Şub. 14, 2008 6:22 pm

Offff çok manyak bi grup bi kaç şarkıalrını indirdim feci sardı beni ama bu kadar brutal bu kızdanmı çıkıyo yani Surprised
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePerş. Şub. 14, 2008 8:12 pm

Manga-ka demiş ki:
Offff çok manyak bi grup bi kaç şarkıalrını indirdim feci sardı beni ama bu kadar brutal bu kızdanmı çıkıyo yani Surprised

Evet ilk mesajımdaki spoilerde duran hatundan çıkıyor canım xD Şahsen bunu yüzüne ilk ben söylemek isterdim çünkü karşındakinin ifadesi benzersiz oluyor xD Benimde tepkim resmen şöyle olmuştu [AE' nin solistinin kadın olduğunu biliyordum ama brutali yapan başka bir erkek vokal var zannediyordum...]

- Laaan!!

- Ne oldu?

- Laaan hadi be Yuh!!

- Kızım ne oldu??

- Şunu dinle...

... [Nemesis' i dinletirim genelde xD ]

- Eeee brutal yapıyor...

- Yapan kadınmış lan!! Laan inanmıyorum laan!!!

- Hadi be dalga geçme benimle!

... [Youtube' taki Live' i izletiyorum]

- Çüüüş!!

Böyle işte arkadaşla öğrendiğimiz günkü şey xD
Miharu
Moderatör
Moderatör
Miharu

Kadın Mesaj Sayısı : 652
Meslek : lel
Hobileri : lel

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePerş. Şub. 14, 2008 8:16 pm

e harbiden çüş oha yuh korktum ben Shocked
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 2:35 am

Akiaya demiş ki:
Manga-ka demiş ki:

Evet ilk mesajımdaki spoilerde duran hatundan çıkıyor canım xD Şahsen bunu yüzüne ilk ben söylemek isterdim çünkü karşındakinin ifadesi benzersiz oluyor xD Benimde tepkim resmen şöyle olmuştu [AE' nin solistinin kadın olduğunu biliyordum ama brutali yapan başka bir erkek vokal var zannediyordum...]

- Laaan!!

- Ne oldu?

- Laaan hadi be Yuh!!

- Kızım ne oldu??

- Şunu dinle...

... [Nemesis' i dinletirim genelde xD ]

- Eeee brutal yapıyor...

- Yapan kadınmış lan!! Laan inanmıyorum laan!!!

- Hadi be dalga geçme benimle!

... [Youtube' taki Live' i izletiyorum]

- Çüüüş!!

Böyle işte arkadaşla öğrendiğimiz günkü şey xD

ama gerçektende harikalar yani 10 şarkılarını indirdim diğerlerinide indiricem nemesis muhteşem bi şarkı yaa
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 7:15 pm

Nemesis harbi şarkıdır... Ben şu sıralar son albümde takıldığım için ordan 4 şarkıya falan takmış durumdayım xD [Tyrant' s Rise, In This Shallow Grave, Blood on Our Hands vs. vs. lol! ]
Hikaru-Chan

Hikaru-Chan

Kadın Mesaj Sayısı : 26
Geldiği mekan : uzay
Meslek : kimya
Hobileri : the gazette

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 1:41 am

yeaahhh işte bu ya .... bu grup süper.... forever angela !!!! piff

nemesis şarkıları çok hoşuma gidiyor ya ... ben bu grubu sanırım ilk defa 2004 te dinlemiştim ... daha sonra dinlemedim bayağı... sonra 8. sınıfın sonlarında yani 2006 da nemesis i dinledim ... ve grubu çok sevdim:sağlığazararlı
Gothiclowe

Gothiclowe

Erkek Mesaj Sayısı : 375
Geldiği mekan : Deep Dark Ocean
Meslek : no comment
Hobileri : Anime

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 7:45 pm

Arch enemy i 2-3 yıl önce çok dinliyordum. Dead eyes see no future ve We will rise şarkısına vokal yaptım bizim grupta ^^ hatun un brutal iyi. Anarşist bir grup.Konserlerinde sisteme falan laf ediyorlar ama parayıda sistemden götürüyorlar lol ^^
Mephisto

Mephisto

Kadın Mesaj Sayısı : 7
Geldiği mekan : Güzel bir mekan
Meslek : Güzel bir meslek
Hobileri : Güzel bir hobi

Arch Enemy Empty
MesajKonu: Geri: Arch Enemy   Arch Enemy Icon_minitimePaz Haz. 21, 2009 8:08 pm

Bu sene UniRock'dalar.Mutlaka gitmek gerek...Zaten bu sene UniRock çok sağlamheheh

Arch Enemy
1 sayfadaki 1 sayfası