Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ninja materyal ve silahları

+10
Alp
Alucard_Naruto
kaleydeskop
NaraShikamaru
denizukanu
Manga-ka
Naruto's Revenge
merube erifu
Namikaze Minato
KuRaGaRİ
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
KuRaGaRİ

KuRaGaRİ

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları

ninja materyal ve silahları Empty
MesajKonu: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 3:19 pm

evet herkez burada favori ninja silahını/eşyasını yazıp tanıtsın ben başliim
SAİ(bilinen ada daha pek çok farklı adı var)
Spoiler:

bu silah genelde savunmaktan öte öldürmek içindir ve çok tehlikelidir tutuş sekilleri çok karmaşıktır shinobiler(casus nin ) tarafından kullanılır kullanımşekli diğer silahlardan farklıdır , oldukça zordur ve çok ağırdır
Namikaze Minato

Namikaze Minato

Erkek Mesaj Sayısı : 1489
Geldiği mekan : Demonic World
Meslek : Dark Slayer
Hobileri : Futbol , anime , manga

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 4:50 pm

favorim katana , bu bölümde bi başlığı var zaten
merube erifu

merube erifu

Kadın Mesaj Sayısı : 466
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : gitar çalmak-kitap okumak-uyumak

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 5:02 pm

yok olma bombası ninja materyal ve silahları 681154 ama en sevdiğim katana ve kalın bir kılıç (benim olsa tutamazdım herhalde) ninja materyal ve silahları Bablogundamcloudlo9
Namikaze Minato

Namikaze Minato

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 5:21 pm

o zaman sen Zabuza fanısındır ^^
Naruto's Revenge

Naruto's Revenge

Erkek Mesaj Sayısı : 48
Geldiği mekan : Japonya
Meslek : Web tasarımcı
Hobileri : Resim,fotograf

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 5:25 pm

Ninja kılıcı
Spoiler:

Zabuzanın kılıcı harika ama

Spoiler:
http://www.hayalcitasarim.com
KuRaGaRİ

KuRaGaRİ

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 8:44 pm

arkadaşlar sadece resim ve sevdiiniz silahları söylemeyin bu silahlar hakkında bilgide verin heheh
merube erifu

merube erifu

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 9:12 pm

Namikaze Minato demiş ki:
o zaman sen Zabuza fanısındır ^^

yok yok değilim. ama kılıcını severim tabi ama final fantasy 7 advent children diye bi film vardı. onda cloud vardı. onun kılıcı süperdi.. zaten yolladığım resim de onun kılıcının bi temsili. (ama oyundaki kılıcının)

Naruto's Revenge demiş ki:
Ninja kılıcı
Spoiler:

Spoiler:

valla bu resimler de harika .. böle kılıçlarım olcak da ben rahat durcam hedehödö millete dalarım herhalde
Namikaze Minato

Namikaze Minato

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 10:58 am

evet Cloud'un kılıcı da uzun ve büyük bişeydi ^^ Sephirot'un kılıcı daha güzel aslında ^^
KuRaGaRİ

KuRaGaRİ

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 12:14 pm

millet bilgi lütfen Suspect
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Erkek Mesaj Sayısı : 3081
Geldiği mekan : Türkiye/Eskişehir
Meslek : Mangaka
Hobileri : manga,anime,manga çizmek,müzik dinlemek vs.vs.

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 12:19 pm

bi sürü bilgi varda yazmaya üşeniyorum hehe Laughing
http://www.narutofantr.web.tr.tc
KuRaGaRİ

KuRaGaRİ

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 1:51 pm

Manga-ka demiş ki:
sen shikamarudan bile daha üşengeçmişsin ben sadece bir ninja silahını tanıtın dedim sende sasuke deil shikamaru bile olmaz lol!
denizukanu

denizukanu

Erkek Mesaj Sayısı : 436
Geldiği mekan : konoha
Meslek : ..
Hobileri : ..

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 1:54 pm

Ninja kılıcı
Spoiler:

Spoiler:

o samuray kılıcı değil mi?
KuRaGaRİ

KuRaGaRİ

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 1:57 pm

denizukanu demiş ki:
Ninja kılıcı
Spoiler:

Spoiler:

o samuray kılıcı değil mi?
katana katanaların bir bölümü çok keskin iken dğer bölümü işe köreltilmiştir bunun nedeni gereksiz yere öldürmek yerine savunmaktır fakat bazı katanalarında her iki tarafı keskindir ve sadece öldürmek için kullanılır bu nedenle ninjutsu felsefesine aykırı bir shinobi silahıdır
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 2:02 pm

KuRaGaRİ demiş ki:
Manga-ka demiş ki:
sen shikamarudan bile daha üşengeçmişsin ben sadece bir ninja silahını tanıtın dedim sende sasuke deil shikamaru bile olmaz lol!

çok kırdınız beni Laughing
Namikaze Minato

Namikaze Minato

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 3:01 pm

Manga-ka demiş ki:
KuRaGaRİ demiş ki:
Manga-ka demiş ki:

çok kırdınız beni Laughing
mwhahaha türk filmi ^^

Ben bide demon windmill shuriken'i seviyorum ^^
Normalde dörde katlanmış gibi oluyo sonra açılınca süper bi silaha dönüşüyo hem yerden tasarruf yapıyo hemde çok güçlü ^^
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 3:09 pm

bilgi bilgii
Namikaze Minato

Namikaze Minato

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 3:19 pm

söyledim ya işte dörde katlanır yerden tasarruf yapar falan illede wikipedia'dan kopyala yapıştır mı yapmak lazım bilgi olması için ^^
NaraShikamaru

Erkek Mesaj Sayısı : 1410
Geldiği mekan : Bursa-The Town of Leaf ;)
Meslek : Gelecegin Psikopat Binbasisi
Hobileri : Bomba Yapmak=),Strateji Oyunlari oynamak,Yabanci Dil Ögrenmek,Ramen Yemek,Thaibox

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 5:04 pm

valla en sevdiim ninja silahi shuriken ve katanadir bana bi kale göstersinler 100 tane shuriken ve bitane de katana versinler o kaleyi bi saat icinde temizlerim(hattori hanzo hesabi)
merube erifu

merube erifu

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 10:18 pm

1000$ ile 5000$ arasindaki geleneksel japon kiliclarina verilen isim. iki tarafi keskin olanlara blade adi verilir.

1. yy’ ciwarında samurayların sembol olarak taşıdıkları genelde 1 metre uzunlukta iç bükey kavisli “katana” nın keskinliği en önemli özelliklerinden biri. badigard’da eşarp kesiolardı bunna, ayrıca bi “katana”nın yapımı 20 yıl falan sürü

bir usta'nin hayati boyunca ortalama 15-20 tane anca yapabildigi, teknigi bilinen kilic yapim tekniklerinden farkli oldugu icin kendisi de bilinen kiliclardan farkli olan bir sava$ aleti. katana'nin kininin ucunca yaklasik 5-6 santimetrelik bir acik olur. kilici ceken insan, eger bunu adabina gore (ileri dogru duz bir cizgi $eklinde) yapamazsa kini tutan elinin 4 parmagi da gider boylece.

japon tavukculugunun önde gelen bir kesim araci.(ehüehüeh)

katana yi diger kiliclardan farkli kilan hem yapimi hem de kullanim seklidir. 1000 yil oncesine dayanan bir sanatin urunudur. bu kilic uc farkli karbon oranindaki celikten yapilir ve aerodinamik bir kesidi vardir. yanlar orta derece karbonlu celikten yapilirken ic kisim en dusuk karbon oranli celikten yapilir. keskin olan kisim ve uc kismi en yuksek karbon orani olan celikten yapilir. kilica su verildiginde egim almasinin sebebi de budur. katana cok sert bir kilictir. uzun dovuslere dayanmasi icin degil, tek bir darbede kesin olum getirmesi icin yapilmistir. katana uzerinde diger kiliclar gibi kan olugu yoktur, cunki sadece bicme kilicidir. saplama hamlesi kullanilmaz. katana nin sadece bicak kismini yapmakla is bitmez. her parcasi ayri bir isciliktir, sapi (tsuka) , kini , korumasi (tsuba) icin ayri ter dokulur. hepsinin farkli bir isciligi vardir.
katana bilenmesi de ayri bir sanattir. bu kilic hem cilalanir hem bileylenir. ve bu isi kilici yapan usta deil farkli ustalar yapar.

katana, tamamiyle et kesmek icin yapilmis bir silah oldugu icin ve insan etini dogrudan kesmek (parcalamak asla degil, dogramak resmen) amaciyla uretilmistir. herhangi bir zirh veya baska bir kilic ile dogrudan temas icin uretilmemis, tek hamlede rakibin vucudundan bir parca koparmaya yoneliktir.(ben kafaları koparmak için kullanırdım)

NOT: Siz siz olun çinden katana almayın. benim babam aldı. katananın kını yalama oldu. bi de hiç keskin diğil. bıçak gibi..

(bu arada bilgi de yazmış oldum) nasılım?
kaleydeskop
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 78
Geldiği mekan : samsun
Meslek : yok
Hobileri : yok

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePaz Mart 30, 2008 6:49 pm

YAA ARKADAŞLAR NİNJA SİLAHLARI GİBİ ŞEYLER SATAN Bİ MEKAN VARMIDIR.
Alucard_Naruto
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 148
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePaz Mart 30, 2008 7:27 pm

Shirasaya Kusenagi
Kusenagiler ingilizce grasscutter anlamına gelip seçkin imparatorluk askerleri ve shinobiler tarafından kullanılmıştır.Kusenagiler diğer katanalardan farklıdır.kusenagilerin el koruması yoktur dıştan göründüğünde bir sopayı anımsatır.ama içinde bir ölüm meleği yatmaktadır.kusenagiler tantosuyla beraber kullanıldığında tam bir kaos savaşçısı haline gelirsiniz.şahsen bende var millet bulaşamıo okula tantosunu götürüom milletin ağzı bıçak açmıo :D:D:D
Alp

Alp

Erkek Mesaj Sayısı : 441
Geldiği mekan : İstanbul
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime,manga,aikido,sinema,video oyunları

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimePerş. Nis. 10, 2008 8:37 pm

Shuriken uzak ve çok yakın mücadeleler için dizayn edilmiş bir ninja silahıdır.Uzaktaki rakiplere fırlatmak ya da parmaklarla tutularak yakındaki rakiplere saplanmak için idealdir ancak ne yazıkki orta mesafeli mücadelelerde(kılıç mesafesi) yararsızdır.
merube erifu

merube erifu

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Nis. 11, 2008 6:36 pm

Alucard_Naruto demiş ki:
Shirasaya Kusenagi
Kusenagiler ingilizce grasscutter anlamına gelip seçkin imparatorluk askerleri ve shinobiler tarafından kullanılmıştır.Kusenagiler diğer katanalardan farklıdır.kusenagilerin el koruması yoktur dıştan göründüğünde bir sopayı anımsatır.ama içinde bir ölüm meleği yatmaktadır.kusenagiler tantosuyla beraber kullanıldığında tam bir kaos savaşçısı haline gelirsiniz.şahsen bende var millet bulaşamıo okula tantosunu götürüom milletin ağzı bıçak açmıo :D:D:D

resmi varsa yollasana. merak ettim nasıl bi şeymiş..
1c_-Animé-_1c

Kadın Mesaj Sayısı : 1320
Geldiği mekan : şaşgoloz
Meslek : şaşgoloz
Hobileri : şaşgoloz

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeCuma Nis. 11, 2008 6:40 pm

ben de merak ettim...okula nasıl soktuğunu da merak ediyorum...
Orbayd

Orbayd

Erkek Mesaj Sayısı : 318
Geldiği mekan : Bilinmiyor
Meslek : Ögrenci
Hobileri : Bilgisayar

MesajKonu: Geri: ninja materyal ve silahları   ninja materyal ve silahları Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 10:10 pm

Bence bir katana yapımı 20 yıl surmez önemli bir kaynaktan okuduysan nerden okudunu söylermisin.Japanyo demir ve çelik açısından fakir bir ulke oldugu içinbır ustanın hayatı boyuncca 10 15 tane kılıc yapabilgidini düsünüyorum yani demiri az olan bir yerde bir usta surekli kılıc yapamaz

Ayrıca katana çinlilerin dao sworduna asırı derecede benziyor Zhan Ma Dao tarzında hatta aynısı diyebilirim.

ninja materyal ve silahları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» narutimate ninja 2
» Naruto ! Ninja Way !
» Ninja Storm
» naruto ultimate ninja 2
» naruto ultima ninja vs!:.