Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

herkez bildiğini yazsın bakalım...

+15
Orion
Rhonin
Alp
Miharu
Akiaya
IIIReazeLIII
ouz-kun
Pein
erpay
cemanga
gülchin-chan
zombikayhan
Nakashima
Manga-ka
dvtchk
19 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
Orion

Orion

Erkek Mesaj Sayısı : 150
Geldiği mekan : Ankara
Meslek : Öğrenci
Hobileri : -_-

herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 16, 2007 8:39 pm

valla bunları kursta öğrenemezsin XD. Koptum ya
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 16, 2007 8:43 pm

Ahuahha Süper Bunlar Ya Çok Teşekkürler Bayıldım looool looool
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 7:58 pm

Yemek yerken, [annem bana bakıyordu Razz ] bi an duraksadım. Annem ne oldu diye sordu, ben de aklıma güzel sanatların takıldığını söyledim [burdaki konuşmalardan] Annemle bir süre güzel sanatları konuştuk, sonra annem "Aslında senin dilin de iyi olmazsa bi çince japonca öğrenip..." Ben çığlık çığlığa "Kesin Japonca öğrenirim!" yaptım. Annem gülüp öğrenirsin dedi. Hacetepe' nin Dil bölümde Japonca varmış sanırım bir süre onu konuştuk. Sonra anneme çok kötü olduğunu çünkü seçimin çok zor olduğunu söyledim.

Siz benim yerimde olsaydınız hangisini seçerdiniz?
*Güzel Sanatlar
*Hacettepe Dil
*Eczacılık looool [Evet bunlardan önce kesin Tıp ya da Eczacılık diyordum. Annemlerden bulaşmış olsa gerek, Kimya ve biyolojiyi tapılası seviyorum]

happy

Not: Puanınızın çok yüksek olduğunu hayal edin sadece
herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 650158
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Erkek Mesaj Sayısı : 3081
Geldiği mekan : Türkiye/Eskişehir
Meslek : Mangaka
Hobileri : manga,anime,manga çizmek,müzik dinlemek vs.vs.

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 8:06 pm

Inuzuka Kitana demiş ki:
Yemek yerken, [annem bana bakıyordu Razz ] bi an duraksadım. Annem ne oldu diye sordu, ben de aklıma güzel sanatların takıldığını söyledim [burdaki konuşmalardan] Annemle bir süre güzel sanatları konuştuk, sonra annem "Aslında senin dilin de iyi olmazsa bi çince japonca öğrenip..." Ben çığlık çığlığa "Kesin Japonca öğrenirim!" yaptım. Annem gülüp öğrenirsin dedi. Hacetepe' nin Dil bölümde Japonca varmış sanırım bir süre onu konuştuk. Sonra anneme çok kötü olduğunu çünkü seçimin çok zor olduğunu söyledim.

Siz benim yerimde olsaydınız hangisini seçerdiniz?
*Güzel Sanatlar
*Hacettepe Dil
*Eczacılık looool [Evet bunlardan önce kesin Tıp ya da Eczacılık diyordum. Annemlerden bulaşmış olsa gerek, Kimya ve biyolojiyi tapılası seviyorum]

happy

bu arada ece eğer dil öğrenmeye bir yeteneğin yatkınlığın varsa seç derim

Not: Puanınızın çok yüksek olduğunu hayal edin sadece
herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 650158

benim bi arkadaşımda japon dili ve edebiyatı istiyo bu sene sınava giricek büyük ihtimal kazanır heralde japon dil ve edebiyatı türkiyede 3 yerde var

*Çanakkale 19 mayıs üni.
*Kayseri erciyes üni.(benim memleket ben bi ara düşünmüştüm hehe Cool )
*Ankara hacettepe üni. ( ben hacettepe g.s larda düşünüyorum hacettepenin kızlar süpermiş bide adam başına 200 kilo kız düşüyo[ouz-kun söyledi looool ] vala sınavalrına giricem inş kazanırım herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 446873

bu arada konumu saptı ne neyse dağıtmayalım konuyu study
http://www.narutofantr.web.tr.tc
jidoshie

jidoshie

Kadın Mesaj Sayısı : 14
Geldiği mekan : ankara
Meslek : öğrenci
Hobileri : çizim,anime,manga...

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 5:48 pm

japonyada son zamanlarda hitokomori diye bir psikolojik hastalık yaygınlaşmış ergenlik çağındaki çocuklarda görülüyomuş ve bu çocuklar bütün günlerini odalarında geçiriyolarmış tuvalet ihtiyaçlarını bile odalarında karşılıyolarmış sadece odalrında oyun oynuolar,çizgiroman türü şeyler okuyolarmış ve ailelerinde elinden bişi gelmiomuş... çok korkunç gazatede yazmışlardı bunu annem benmde öyle olcama felan inanmıştı herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 43106
erpay

erpay

Erkek Mesaj Sayısı : 409
Geldiği mekan : Ankara
Meslek : Öğrenci

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 24, 2007 10:40 am

[quote="Manga-ka"]
Inuzuka Kitana demiş ki:
[i]Yemek yerken, [annem bana bakıyordu Razz ] hacettepenin kızlar süpermiş bide adam başına 200 kilo kız düşüyo[ouz-kun söyledi looool ] vala sınavalrına giricem inş kazanırım herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 446873

Öyledir tabi benim gibi elektronikde deilsen Smile
http://www.yazilimindir.com
ocean91

ocean91

Kadın Mesaj Sayısı : 21
Geldiği mekan : konoha
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime-manga ^^ j-rock ,-j-metal, j-pop xD

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 8:56 am

Alıntı :
japonyada son zamanlarda hitokomori diye bir
psikolojik hastalık yaygınlaşmış ergenlik çağındaki çocuklarda
görülüyomuş ve bu çocuklar bütün günlerini odalarında geçiriyolarmış
tuvalet ihtiyaçlarını bile odalarında karşılıyolarmış sadece odalrında
oyun oynuolar,çizgiroman türü şeyler okuyolarmış ve ailelerinde elinden
bişi gelmiomuş... çok korkunç gazatede yazmışlardı bunu annem benmde
öyle olcama felan inanmıştı herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 43106
eet ya o olay çok kötü Sad( ama böle düşününce anlaşılıo xD böle anime manga okuosn kendi hayatı olmuo hiç bi zorluu yok sadece animedeki insanların haytlarını yaşıo xD yani bilmiorm birz köşeye sıkşmış bi insanın kolaylıkla seçecei bi yol bnce xD ehehe ben anneme öle şeyleri göstermiorm xD japonya ya gitmeme izin vermk üzereyken halamın orada çock ticareti yapıolarmş demesiyle birlikte birden vazgçti --" insanlar birz susmasını bilmeli --"
benn de bi gelenk ekliim xD japonlar böle cenaze arabası geçerken böle ellerini yumrk yapıp öne uzatıolarmş xD bize de sensei sölemişti artık pek bilen yokmş birz eski insanların yaptıı bişimiş ama gene de böle bzden uzak dursn babında bi hareketmiş xDxD
Equelan

Equelan

Erkek Mesaj Sayısı : 108
Geldiği mekan : h
Meslek : f
Hobileri : a

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 12:48 am

Naruto sağolsun Japoncadan da konuşma diline özgü 50 ye yakın kelime bile ezberledim herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Tongue İşte onlardan şimdi aklıma gelenler
demo:ama:şikaşi
sokki:muhteşem
arigato:teşekkürler
ohayo:günaydın
omay:sen
bokua:ben:vataşi
nanda:ne?
rıze:kapa çeneni
hayak:hızlı
gokak:geçmek
sensei:hoca
otça:yaşlı adam
şinnie:öldürmek
koros:katletmek
dayjobu:iyi misin?
semi ma say: özür dilerim
vakkata:anladım
mendokse:sorun oluşturucu, gıcık
vari vari: benim hatam benim hatam
yoşş:güzel
sonn na: olamaz
ni-çan:kardeş
bagemon:yaratık
nande:neden?
sokka:elbette. tabi yaa
no-jutsu:teknik
taaku:gerzek
naruhodo:böylece
sipido:hız
kıss so: kahretsin
şuu çu: odaklan odaklan
şimdilik aklıma gelenler bunlar da gelirse buraya eklerim herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Wink
eee 220 naruto 72 se shippuuden episodesini japonca dinleyince kaptım bunları hatta kimi zaman ingilizce alt yazıları bile okumuyorum
UchihaItachi

UchihaItachi

Erkek Mesaj Sayısı : 112
Geldiği mekan : Akatsuki
Meslek : Missing-Nin
Hobileri : Anime İzlemek, Manga Okumak, Japonca Öğrenmek, Din konusunu tartışmak :D,

MesajKonu: Geri: herkez bildiğini yazsın bakalım...   herkez bildiğini yazsın bakalım... - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 1:40 am

zombikayhan demiş ki:
erpay demiş ki:
Japoncayı rahat anlamak için hiragana ve katakana yanında ortalama 2500 kanji yeter. Ama toplamda 9500 kanji felan kullanılıyor.

Japonca öğrenmek biz Türkler için kolay olur çünkü dillerimiz köken olarak aynıdır.
Bende japonca öğrenmek için bu hafta çalışmalara başlıyorum.En zor kısmı okuma kısmıymış galiba.
9500 değil ben hocama sordum ikibin-üçbin küsür kullanıyorlarmış, evet türkler için kolay.. ama kimseye git japonca öğren demiyorum. çünkü sayıları artmasın istiyorum.. bilenler özel kalsınlar -.- sıradan insanlar japonca bilsin istemiorum =_= en zor kısmı okuma değil, en zor kısmı kanjileri yazma :D sen kanjiyi bi kere gördün mü aklında anlamı kalır. görünce anlarsın, ama okuyamazsın.. hele birisi sana kağıt kalem verse al şu kanjiyi yaz dese öyle sap gibi kalırsın, sınavda 10 üzerinden 5 aldığım için biliyorum :/

herkez bildiğini yazsın bakalım...
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-