Naruto Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto Fan TR

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

MetallicA

+21
hunter lale
Artemis
1c_-Animé-_1c
cahil peri
TokioHoteL
Shiniko
Orbayd
SasukeUchiha
ouz-kun
WeS_DeX
Miharu
Sabaku No Gaara
NaraShikamaru
dvtchk
Pein
Yigidsa
Akiaya
zombikayhan
Manga-ka
VerSuS^FF^
Calintz
25 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
Calintz

Calintz

Erkek Mesaj Sayısı : 418
Geldiği mekan : Twilight Town
Meslek : Yok nan iş
Hobileri : Fobilerim var amma onlar olmaz heralde

MetallicA Empty
MesajKonu: MetallicA   MetallicA Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 4:47 pm

MetallicA 187032643_92cab95562

Metallica,1981'de Lars Ulrich'in gazeteye ilan vermesi sonucu kurulan ve gelmiş geçmiş (bana göre) en iyi heavy metal gurubudur..Grubun ilk kadrosu;bateride Lars Ulrich,basta Ron McGovney,solo gitarda Dave Mustaine,vokal ve ritm gitarda ise James Hetfield şeklindeydi..İlk albüm çıkmadan bir müddet önce grubun basçısı Ron'un yerine Cliff Burton,solo gitarist Dave'ın yerine ise Kirk Hammett getirilmiştir.Dave Mustain alkolik olduğu için gruptan kovulmuştur ve çok da iyi yapılmıştır,o herifi bi türlü sevemedim gitti..''Kill'Em All'' isimli ilk albümünü 1983 yılında çıkaran grup,ileride metal müzik dünyasına neler kazandıracağının sinyallerini vermeye başlamışdı ve yamulmuyorsam Slayer'da ilk albümünü aynı yıl içerisinde çıkarmıştı...
MetallicA Adszgb5ai4

Hemen ertesi yıl çıkan ''Ride The Lightning'' albümü ve 1986'da çıkan ''Master Of Puppets'' albümü ile kendisini tamamen kanıtlayan grup artık yaşayan en büyük heavy metal grubu olarak anılmaya başlamıştı.1986'da turneye çıktıkları İsveç konseri dönüşü bir otobüs kazası geçirir ve henüz 24 yaşındaki Cliff Burton hayatını kaybederken diğer elemanlar hafif sıyrıklar ile kurtulur.Bence Cliff'in ölümü Metallica tarihindeki en kötü olaydı,çünkü böyle yetenekli ve farklı tarzı olan bir basçıyı kaybetmek Metallica'nın geleceğinden birçok şeyi kaybetmesiyle aynı.Ahhh aahhh Cliff şimdi yaşayacaktıkii,Metallica'ya olumsuz eleştiri yapan bir kişi bile olmazdı...Neyse,heavy metal tanrılarının tarihini anlatmaya devam edelim,Cliff'in ölümü üzerine Metallica'yı dağıtsak mı yoksa devam mı etsek diye ikileme düşen grup elemanları basçı Jason Newsted'ı transfer ederek devam etme kararı aldı.İyi ettiler,Cliff'de olsaydı böyle isterdi,yoksa istemez miydi?

İlk video kliplerini 1988'de yayınladıkları ''And Justice For All'' albümünde bulunan ''One'' şarkısına çektiler.1991'de ''The Black Album'' olarak da bilinen Metallica'yı çıkardılar ve hiçbir düşüş kaydetmeden yollarına devam ettiler..Bir o klibe bakıyorum birde şu kral TV kliplerine...Arada 20 yıl olduğunu farkettiğimde ise televizyondakilere acımakdan başka birşey elimden gelmiyor...

Olumsuz eleştiriler ve nerde eski Metallica türünden laflar Load albümüyle ortaya çıktı..Grup Load albümüyle kendilerine yeni bir imaj çekmişti,gerek müzik gerekse dış görünüş bakımından(giyiniş,saçlar) oldukça farklı bir tarza bürünmüştü.Tabi bu durumda grubun eski fanları ''bu ne biçim iştir kardeşim'' deyip bir sonraki albümde eski hallerine dönmelerini bekledi ancak nafile...Metallica Load'dan bir yıl sonra Reload'ı çıkardı ve kendini tekrarladı.Bunu gören eski fanların büyük bir kısmı umudunu tamamen yitirip ''bundan gayrı bize Metallica'dan yar olmaz,nerede benim pijamalarım ayy yani Megadeth'im,Slayer'ım,cankan'ım,boys anılar'ım'' diyerek grupla tamamen yollarını ayırmıştır..Grup bu iki albüm ile(Load,Reload) eski dinleyici kitlesinin büyük bir kısmını kaybettiği gibi,yeni bir dinleyici kitlesini de kazanmayı bilmiştir ve birçok da ödül kazanmıştır...

1998'de Garage İnc. adında bir cover albüm çıkardı..Bu cover albümde Motörhead, Mercyful Fate, Misfits, Diamond Head, Queen ve Thin Lizzy gibi grupların eserleri yer alıyordu..1999 yılında San Francisco Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verdi ve bu konser kayıtlarını içeren S&M albümünü çıkardılar...

2001 yılında bazı nedenlerden dolayı basçı Jason Newsted gruptan ayrıldı..Jason,Cliff kadar olmasada(kimse onun kadar iyi olamaz) çok iyi bir basçıydı ancak adam grupta bi türlü rahat edemedi,çoğunluk arka planda takıldığı için Metallica'nın gelmiş geçmiş en karizmatik elemanıydı.James'in''o hep grupta yeni eleman olarak kalacak'' sözlerinden de anlayacağımız üzere Jason eziklik hissetmekde haklıdır...
Yeni bir basçı arayan Metallica,gittiği hayvanat bahçesinde bass gitar çalan orangutanı görüp ''işte aradığımız basçı budur be hacı!!'' der...bu orangutana benzeyen kardeşimiz Robert Trujillo'nun ta kendisidir...Ve böylece 2003 yılında St. Anger'ı piyasaya sürüp haketmedikleri halde herkesin diline düştüler.Tamam,St.Anger mükemmel bir albüm diyemem ama bu kadarda eleştiri alacak durumda değil,ayrıca bu albümün kapağı gerçekten çok güzel.

MetallicA Metallica

Grup elemanları

MetallicA Metall_1
James Hetfield:Metallica hakkında az çok bilgi sahibi olan birinin mutlaka tanıdığı,dövmelerine hasta olduğum zat..Gayet güzel sesi olan ve YEEAAHH lafını (hetfield tarzı) dilime dolayan birisidir James.Live Earth'de gördüğüm kadarıyla bayağı yaşlanmış ,üç şarkıda kızardı,yakında dede kıvamına gelir tamamen...Kendisine gitar çalamıyor diyenlere ''bi git bee'' demek istediğim vokalist..YEEEAAAHHH

MetallicA SUMMER_SANITARIUM_18WVT_5YD3f375db22115
Lars Ulrich:Metallica'yı kurduğu için çok sevdiğim,bana ufak tefek bi fırlama gibi görünen yakışıklı baterist.Şu an aklıma pek bişe gelmioo hakkında,uykum da var..Lars da yaşlanmış bayağı,son albümden sonra konserlerde nasıl dayanacak bilmiyorum en sonunda konserde canını teslim edecek.Parmağımdan yel alsın..

MetallicA Kirk2
Kirk Hammett:Yaşlanmayan bir insan söyle be Cem dediklerinde direk göstereceğim kişi.Adam 50'ye merdiven dayadı ama halen 30'luk genç gibi görünüyor..Çok sessiz,sakin bir yapıya sahip..Zamanında tırnaklarını siyaha boyamakdan çekinmezdi,pek de yakışırdı...

MetallicA Jason
Jason Newsted:Metallica'ya dahilken en çok sorun yaşamış grup elemanıdır kendisi.Bu sorunların sebeplerinin hepsini Jason'a veya Metallica'ya yüklemek yanlış olur.Jason'ın da haklı olduğu kısımlar var,grubun diğer elemanlarınında ama neyse şimdi bu davaya girersem bu yazı uzayacaktır...Yukarıda da belirttiğim gibi Jason paso arka plandaydı,yalnız bu kendi isteği dorultusunda mı oluyordu(karizmatik görünmek için) yoksa grup elemanlarıyla sorunlarından dolayı mı orasını bilmiyorum.Headbang'iyle meşhurdur ve boyun incitmesiyle...O'nun hakkında pek bişey sölemek istemiyorum ama önceki basçının Cliff olması Jason'ın yararına olmadığı kesin...

MetallicA Trujillo
Robert Trujillo:Resimde de görüldüğü üzere kendisi orangutanı andırır,goril de olabilir ona siz karar verin.Çok yetenekli bir basçı olmakla beraber back vokalleri de iyiymiş.Ozzy Osbourne'la çalışmışlığı vardır,kendisini severim ama biraz cıvık hareketleri var.Tam bir şov adamı,hareketleri,surat ifadeleri ile ''beni maymunlar yetiştirdi'' dercesine havası var.Saçları çok güzel,sakal da yakışıyor aahh bide ağırbaşlı olsa kimse tutamaz onu.Metallica'ya katıldığında çok eleştiri aldı ama o bunları asla takmadı.Birçok kişi St.Anger albümünde Robert'ın bass çaldığını zanneder ancak o albümde bas gitarı Bob Rock adında bir zat çalmıştır...

MetallicA Cliff_burton_rip_20_years
Clifford Lee Burton:Şu anda Orion'u açtım ve gerekli gazı alıyorum.Gelmiş geçmiş en iyi bas gitarist desem yeridir.Çok farklı bir tarz yaratmıştır bas gitar olayında.Metallica'ya sadece 3,5 yıl dahil olup harikalar yaratabilmeyi başarmış ve birçok bas gitaristi de etkilemiştir.Piyano çalmayı severmiş.Annesi ve babası hippiydi,Cliff genelde kot ceket ve kot pantolon giyerdi.24 yaşında otobüs kazası sonucu hayatını kaybetti.Benim en çok sevdiğim Metallica elemanıydı.Eğer ölmeseydi Metallica'yı herkesin gözünde heavy metal kralı yapacağından eminim.Metallica'ya dahil olup da en çok sevilen kişi de Cliff Burton'du.Öylesine harika bir insandıki,bir konser esnasında seyirciler arasından atılan bir armutun bas gitarına çarptığını gördüğünde armuttan iki ısırık almış ve yeniden seyircilere fırlatmıştır...
Cliff'i de bir zamanlar söylediği sözlerle noktalıyorum
"Biri yalan söylediği zaman dünyanın bir parçasını öldürür / Bunlar hayatlarını yanlış adlandıranların solan ölümleridir./ Bunları daha fazla görmeye dayanamıyorum / Kurtuluş'un krallığı beni evime götüremez mi"

MetallicA Cliff_Burton_-_by_Fruggo

Bu yazının hemen hemen tamamını dün gece yazmıştım ancak ilaçlar yüzünden ansızın gelen uykuya yenik düştüm..Başka bir grubu tanıtsaydım bir siteden alıntı yapardım ancak işin içinde Metallica olduğu için bu yazı el emeği göz nurunu hakediyor Razz ..Son olarak,Metallica'ya laf atan insanlara sesleniyorum;
Önce hayatınız boyunca dinlediğiniz en güzel şarkıyı bi dinleyin,hemen ardından Metallica'dan One'ı dinleyin...
VerSuS^FF^
Banned

Erkek Mesaj Sayısı : 621
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : ANİME&MANGA&MÜZİK&

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 5:00 pm

ELLERİNE SAGLIK GERCEKTEN BU GRUP EL EMEGINI KATKAT HAK EDEN BIR GRUP

ELLERİNE SAGLIK

ROCK FOREVER afro afro ıron maiden ıron maiden ıron maiden ıron maiden
Misafir
Misafir
Anonymous

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 5:57 pm

Zamanında Çok duyduğum ve hala duyuyor olduğum bir gruptur. İsmi geçtiğinde, Herkez den aynı parça ismi gelir. " Nothing else matters " Ardından düşünürüm ? Bu grup başka parça yapmadımı ? Bu zamana kadar Sadece bir parçaylamı ünlendi.

Kimseden Başka bir parça ismi duymadım. Bence metallica sadece isim olarak vardır. Dinledim hoşuma gitmedi. Uzun süreli dinlenicek bir grup değildir Kanımca,

Ve zaten şuan'da şekilciliğin olduğu bir, ortamdayken sadece lafta... Siyah pantalondan başka birşey giymeyen kızların ve Kızlara hava için " Rock dinliyorum Metallica " Nothing else matters " şarkısı off süper " diyen erkeklerin, ağzında dolanan kelimedir.

saygılar.
Calintz

Calintz

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 6:08 pm

run demiş ki:
Zamanında Çok duyduğum ve hala duyuyor olduğum bir gruptur. İsmi geçtiğinde, Herkez den aynı parça ismi gelir. " Nothing else matters " Ardından düşünürüm ? Bu grup başka parça yapmadımı ? Bu zamana kadar Sadece bir parçaylamı ünlendi.

Kimseden Başka bir parça ismi duymadım. Bence metallica sadece isim olarak vardır. Dinledim hoşuma gitmedi. Uzun süreli dinlenicek bir grup değildir Kanımca,

Ve zaten şuan'da şekilciliğin olduğu bir, ortamdayken sadece lafta... Siyah pantalondan başka birşey giymeyen kızların ve Kızlara hava için " Rock dinliyorum Metallica " Nothing else matters " şarkısı off süper " diyen erkeklerin, ağzında dolanan kelimedir.

saygılar.

Hayır!!..Metallica,sadece o tür insanların ağzına dolanan laf değildir.Metallica,benim ve benim gibi birçok kişinin gönülden bağlanabileceği heavy metal grubudur...
VerSuS^FF^
Banned

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 15, 2008 2:06 pm

godslayer's pain demiş ki:
run demiş ki:

saygılar.

Hayır!!..Metallica,sadece o tür insanların ağzına dolanan laf değildir.Metallica,benim ve benim gibi birçok kişinin gönülden bağlanabileceği heavy metal grubudur...

Oyyy Oyyy Oyyyy harikasın ya
ROCK FOREVER
Metallica benım kafamda 2. numara 1. numara benceIronMaiden
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

Erkek Mesaj Sayısı : 3081
Geldiği mekan : Türkiye/Eskişehir
Meslek : Mangaka
Hobileri : manga,anime,manga çizmek,müzik dinlemek vs.vs.

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 15, 2008 2:14 pm

Thrash metalin babası babasııııııı helal be iyiki varsın METALLİCA cheers cheers cheers cheers
http://www.narutofantr.web.tr.tc
zombikayhan

zombikayhan

Erkek Mesaj Sayısı : 641
Geldiği mekan : Şanlıurfa
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Anime,bilgisayar,karikatür,futbol...

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 15, 2008 5:52 pm

Tebrik ederim godslayer's pain.Grubu iyi tanıtmışsın.Benim de ilk metal nüziğr başladığım gruptur kendileri.Mazide bir çok anım vardır şarkıları ile ilgili... cheers
Akiaya
Moderatör
Moderatör
Akiaya

Kadın Mesaj Sayısı : 1148
Geldiği mekan : Alagaësia

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 15, 2008 6:07 pm

Metallica...

İlk başta aynen Run gibi düşnen ben, iki üç şarkıyla sınırlı kalmayıp, merakıma yenik düşüp, istemeye istemeye başka şarkılarını dinleyip, ardından hayran kalmış bir insan olaraktan, Run sana başka şarkılarını dinlemeni öneriyorum. Nothing else Matters' la sınırlı kalmamalı insan. Unforgiven' la baştan savmamalı Metallica' yı xD
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 15, 2008 10:44 pm

yanii bence kill em all albümündeki bütün parçaları indirki kill em all metallicanın en muhteşem albümüdür ayriyetten metallica 91 (kara albüm) deki parçalarıda indri gerçekten harika parçalar var
Yigidsa

Yigidsa

Erkek Mesaj Sayısı : 75
Geldiği mekan : konoha
Meslek : ..
Hobileri : ..

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimePerş. Ocak 17, 2008 7:07 pm

run demiş ki:

saygılar.

kusura bakma run ama senin duyuğun kişiler kolpa tipler heralde çünkü senin bütün sülanenin yaşlarını toplasak metallica şarkılarında daha az olur.ki ben metallica hayranı olarak (hayatımın grubudur metallica)bu grupu 4 senedir sıkılmadan dinlerim hala dinlerim ,dinlicemde ciddi bu sefer beni kızdırdın çünkü bilmedin bi grup hakkında saçma yorumlar yapıosn..
zombikayhan

zombikayhan

Erkek Mesaj Sayısı : 641
Geldiği mekan : Şanlıurfa
Hobileri : Anime,bilgisayar,karikatür,futbol...

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 4:00 pm

run demiş ki:

saygılar.
Sevgili run,ne acıdır ki sen şimdiye kadar bir Metallica dinleyicisi ile karşılaşmamışsın.Senin gördüğün adamlar kolpa metalciler.Dediğin gibi hava atmaktan ve Nothing Else Matters dan başka bişey bilmeyen kız avcıları(herhalde kızlar en çok bu şarkıyı seviyorlar diye şarkıyı kullanıyorlar).Şunu söyleğim NEM Metallica nın en iyi parçası değildir,benim listemde de alt sıralardadır.
Müziğini beğenmedim demişsin.Zannederim ki kulağın bu tarz müziğe alışık değildir.İlk başlarda yadırgaman doğal.Parçaları dinleye dinleye beyeneceğini düşünüyorum.Eğer yine beğenmezsen boşver.Kendi sevdiğin şarkılara devam et.Taklitten kaçın.Müzikte çeşitlilik güzeldir.
Çok nasihat verdiysem affet,bir anda gaza geldim. alem
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 4:08 pm

zombikayhan demiş ki:
run demiş ki:

saygılar.
Sevgili run,ne acıdır ki sen şimdiye kadar bir Metallica dinleyicisi ile karşılaşmamışsın.Senin gördüğün adamlar kolpa metalciler.Dediğin gibi hava atmaktan ve Nothing Else Matters dan başka bişey bilmeyen kız avcıları(herhalde kızlar en çok bu şarkıyı seviyorlar diye şarkıyı kullanıyorlar).Şunu söyleğim NEM Metallica nın en iyi parçası değildir,benim listemde de alt sıralardadır.
Müziğini beğenmedim demişsin.Zannederim ki kulağın bu tarz müziğe alışık değildir.İlk başlarda yadırgaman doğal.Parçaları dinleye dinleye beyeneceğini düşünüyorum.Eğer yine beğenmezsen boşver.Kendi sevdiğin şarkılara devam et.Taklitten kaçın.Müzikte çeşitlilik güzeldir.

zombik çok haklısın ne yazikki Metallica türkiyede biraz piyasa olmaya başladı özentiler hemen "aa metallica abi süper baba grupmuş bunlar biliyomusun hadi dinliyelim" diyen kişiler sadece bi şarkısını dinleyerek ve üstündede metallica t-shirtlerle gezerek kızlara hava atıyım dercesine bak ben metallica dinliyorum gel bana takıl dermişcesine hava atmaya çalışıyorlar. Ben sadece şunu söylemek istiyorum Metallica bi şaheserdir ve böyle yapanları ben yolda görsem dövesim geliyo ve ilk gördüğüm anda da onlara metallicayla ilgili ne var ne yok sorup onları rencide etmek istiyorum Suspect Metallica kızlara hava atmak için bi alet değildir Metallica bir efsanedir Exclamation
VerSuS^FF^
Banned

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 4:16 pm

Manga-ka demiş ki:
zombikayhan demiş ki:
run demiş ki:

saygılar.

zombik çok haklısın ne yazikki Metallica türkiyede biraz piyasa olmaya başladı özentiler hemen "aa metallica abi süper baba grupmuş bunlar biliyomusun hadi dinliyelim" diyen kişiler sadece bi şarkısını dinleyerek ve üstündede metallica t-shirtlerle gezerek kızlara hava atıyım dercesine bak ben metallica dinliyorum gel bana takıl dermişcesine hava atmaya çalışıyorlar. Ben sadece şunu söylemek istiyorum Metallica bi şaheserdir ve böyle yapanları ben yolda görsem dövesim geliyo ve ilk gördüğüm anda da onlara metallicayla ilgili ne var ne yok sorup onları rencide etmek istiyorum Suspect Metallica kızlara hava atmak için bi alet değildir Metallica bir efsanedir Exclamation

evet öleleri cok mesela okulda cocuk metallica t-shirt giymiş sordum metallicamı dinliyorsun evet die cevap verdım hangi şarkılar güzel dedim ya şimdi aklımda değil diyo işte ne dir buna ya admalr t-shirt giyiyolar sadece yok kızlar sorar metallicamı dinliyosun a bende dinliyorum ıyyy falan son derece haklısınız
Calintz

Calintz

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 6:00 pm

Bu konu hakkında bende bi iki laf etmessem geberirim..Şimdi bu özenti metalci denen ırk,headbang yapmakdan acizdir,Metallica türü kutsal grupları sadece tarz için dinleyip bu gruplar hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir..Bir klasik alıp sahilde akdeniz akşamlarını söyleyerek manita yapma hayaliyle yanıp tutuşur bu özenti lavuklar...

ö=özenti/c=ben

ö:Cem,hacı bana bi iki metal grubu söylesene
C:Ne yapıçan lan sen metali?..Müzeyyen senar,serdar ortaç dinlemiyo muydun?
ö:Sen söylesene lan,metal tarzdır olum kızlar hasta oluyo metale
C:bi sgit bee

NOT:yaşanmıştır..
Pein

Pein

Erkek Mesaj Sayısı : 953
Geldiği mekan : İstanbul
Hobileri : Anime Manga Tiyatro Edebiyat Sinema Ortadünya Cnbc-e Çizgi Roman

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 12:26 pm

Ya ne yaparsınız arkadaşlar işte görüyorsunuz Metallica bile sırf Nothing Else Matters'dan ibaret bir grupmuş gibi biliniyor çevrede bu ibiş özentiler gerçek baba grupları kendileri yüzünden insanlara kötü tanıttırıyorlar. Nothing Else Matters güzel bir şarkıdır evet ama duygusal bir anda dinlenibilicek bir şarkıdır HeadBanger arkadaşlarımızında hep böle sevgi çiceği gibi dolandığını sanmıyorum. Ne biliyim bir Kill'em All , Master Of Puppets , Enter Sandman , Frantic , Fuel , Seek and Destroy gibi şarkılar bize daha çok hitap eder bunları dinleriz ki Metallicanın asıl yaptığı müzikde budur zaten.

Özentilik konusuna gelirse benim hep söylediğim şey olan Müzikte %99 onu anlamak dinlemektir, geri kalan %1 işte dinlediğin belli etmek içn giydiğin dış görünüştür sırttur zarttur bunlar yapar %1lik kısmı bize derler sen metalcimisin kardeşim tabi biz kafayı yeriz kızarırız bozarırız bir sürü laf ederiz ama sözümüzü geçiremeyiz.
Misafir
Misafir
Anonymous

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeSalı Ocak 22, 2008 10:26 pm

metallica dendiğinde enter sandman turn the page fade to black one master of puppets (sasori) hehehehhe
dvtchk

dvtchk

Kadın Mesaj Sayısı : 550
Geldiği mekan : kocaeli
Meslek : öğrencilik:)
Hobileri : portakal suyu,m&m's=)

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 5:50 pm

tamam tarzınız metaldir,saygı duyarım ama şarkının sözlerini anlamadan,öle boşa kafa sallamak için dinleyenlerden olmayın bari...sonuçta dinlediğimiz şarkılar psikolojik olarak bizi etkiler,bazı metallica şarkılarının insanda saldırganlık ve öfkeden zevk alma hissi uyandırabilceini düşünüyorum...sizi yargılamak babında söylemiorum he,şimdi ters anlarsınız siz,"sen bize satanist mi diyon şimdik" gibi tepkiler verirsinz,o manada söylemiorum=)
http://www.forumlari.net/mdaol.html
Manga-ka
Hokage
Hokage
Manga-ka

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 5:54 pm

adı üstünde metal müzik saldırganlıkta verir bize duygusallıkta ama bazı müzik türleri gibi durduk yere bunalıma sokmuyo bizi o yeter
Calintz

Calintz

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 6:25 pm

Metallica parçaları insanda öfkeden ve saldırganlıkdan zevk alma hissi vermiyor aksine insanın içini huzurla dolduruyor..Eğer sen konser esnasında yapılan headbangi yada pogoyu kastediyorsan onlar zaten metal müziğin kaynağında vardır sırf Metallica'ya has birşey değildir..Metallica'yı dinleyipde saldırganlaşan kişilerin içinde saldırganlığı tetiklemesi için bekleyen birşeyler vardır,yani bunlara serdar ortaçda dinletsen saldırganlaşırlar...
dvtchk

dvtchk

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 6:53 pm

ya arkadaşım,"öldür,aziz öfke vb." gibi sözlerin insanda huzur uyandırdıını mı söylüyosun bana=)tabi farklı bi görüş saygı duyarım=)ama bu kadar sabit düşünmemenizi tavsiye ederim size,ben metal müziğe bişey demedim,metallica kötüdür de demedim,sözleriyle alakalı konuştum,(metallicanın)bazı şarkı sözlerinin insan psikolojisini kötü etkileyebilceğini söyledim(sadece sonunu okudunuz galiba siz yazdıım yazının),olaylara objektif yaklaşamıyosunuz.hemen kendinizi savunma moduna alıosunuz,hiç düşünmeden=)...ben ne dersem diyeim,siz gene üste cıkcaksınız=)bi çeşit bağnaz düşünme durumu,bi çeşit özentilik...=)
Calintz

Calintz

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 7:33 pm

Bu ne bağnaz bir düşünce ne de özentilik..sen kendi düşünceni söyledin buna karşılk bende kendi düşüncemi söyledim,sen kalkıpda buna bağnaz bir düşünce veya özentilik diyemezsin..tamam olumsuz eleştiri yaptığına,düşüncelerini açıkça belirttğine sevindim çünkü bu forumda seninle aynı düşünceye sahip bir çok kişi var ve bunların arasından birtek sen eleştiri yapabiliyorsun,sevindiğim nokta buydu..Ancak dediğim gibi benim düşünceme karşılık özentilik,bağnazlık diyemezsin...
dvtchk

dvtchk

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 7:41 pm

sen gene beni anlamamışsın arkadaşım,neden özentilik ve bağnazlık dediimi=)benim eleştirdiim nokta karşı bi görüşü degerlendırmeden çürütmeye çalışmanızdı,o yuzden bagnazlık ve özentilik dedım olaya karşı=)..neyse boşver,burda birbirimize bişey kanıtlama durumunda deiliz=)
Misafir
Misafir
Anonymous

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 7:43 pm

arkadaslar sakin biraz bu kadar gerginiğe gerek yok ben klasik müzikten tut tekno metal her seyi dinliyorum aklına gelebilcek ha su var cok öfkeli olduğumda metallica dinleyerek cok süper stres attığımıda biliyorum ama saldırganlık yaratmıyo kesinlikle ki bu sarkıları kimi zaman insanı cok duygulandırıp ağlatabiliyo bile ki cok yasadım
dvtchk

dvtchk

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 7:54 pm

[quote="dvtchk"]tamam tarzınız metaldir,saygı duyarım ama şarkının sözlerini anlamadan,öle boşa kafa sallamak için dinleyenlerden olmayın bari...sonuçta dinlediğimiz şarkılar psikolojik olarak bizi etkiler,bazı metallica şarkılarının insanda saldırganlık ve öfkeden zevk alma hissi uyandırabilceini düşünüyorum...quote]
burda bahsettiğim bazı şarkıları içinde şiddetçil sözler içeren şarkılarıydı...arkadaşlar dediimi metal müzik kötüdür,sadistçedir dediimi sandılar oysaki yazdıklarımlarımda öyle bişey yazmıodu=)...neyse biz gergin falan deildik zaten=)
Misafir
Misafir
Anonymous

MetallicA Empty
MesajKonu: Geri: MetallicA   MetallicA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 8:11 pm

hehe ii o zamn zaten bişey anlamadan tipleri bende sevmiyorum özentiler direk:S sana bu konuda katılıyorum heheh

MetallicA
1 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-
» Metallica-Death Magnetic